Przeskocz do treści

Pre-spray jako środek rozpuszczający zabrudzenia

Po co stosujemy pre-spray ?

Środek ten stosowany jest do wstępnego rozpuszczenia brudu zalegającego w materiale. Dzięki nowoczesnym środkom chemicznym pre-spray stwarza odpowiednie warunki do związania zanieczyszczeń i daje możliwość już po kilka kilku minutach odessania ich wraz z nadmiarem wody przez urządzenie. Pre-spray o stosunkowo wysokim PH jest dużo bardziej skuteczny niż środki o PH neutralnym i ma dzięki temu możliwość usuwania białkowych oraz kwaśnych cząstek. Jako stosunkowo droższy od tradycyjnych detergentów nie używa się go do ekstrakcji (stosujemy środki i niższym PH).

Natryskiwanie i ekstrakcja pre-sprayu

Do nakładania pre-sprayu można używać zamiast tradycyjnego odkurzacza spryskiwaczy, ponieważ odkurzacz jako opryskiwacz działa najczęściej zbyt mocno i okazać się może iż czyszczony dywan czy wykładzina jest zbyt przemoczona już na pierwszym etapie usługi. Na końcu proces oczyszczenia wypłukuje cały brud wraz z pre-sprayem oraz wodą dzięki czemu kolor wykładziny jest stabilny, a ponowne osadzanie się brudu, kurzu i innych zabrudzeń zminimalizowane.

Chemspec Enz-All - jest to bardzo silny środek istniejący na rynku, zawiera enzymy opracowane w celu usuwania nawet najbardziej trudnych zabrudzeń i plam, jest bardzo skuteczny przy usuwaniu nieprzyjemnego zapachu i trudno usuwalnych zabrudzeń z moczu, krwi, trawy, kału i innych. Bardzo dobrze radzi sobie z tłustymi plamami i innymi zaburzeniami charakterystycznymi dla branży spożywczej, gastronomicznej, hotelarskiej i codziennymi zabrudzeniami spotykanymi w domach, mieszkaniach i biurach. Środek wydaje się droższy od Karcher RM 760, natomiast jest mocniejszy i bardziej wydajny, rozprowadza się go oczyszczonej powierzchni ręcznie lub za pomocą spryskiwacza. W celu lepszego działania można wetrzeć go szczotką, szorowarką lub elektro-szczotką, następnie po kilku minutach wypłukuje się prespray wraz ze związanym brudem oraz nadmiarem wody. Jeśli chcesz używać rozrobienia presprayu do kolejnych klientów, musisz pamiętać że jest po rozpuszczeniu w wodzie aktywny przez około 20 godzin, zatem nie rozrabiaj zbyt dużej ilości środka, lepiej przygotowywać prespray w mniejszych ilościach tak aby jego działanie było jak najbardziej skuteczne. Temperatura wody, która powinna być wykorzystywana do jego rozcieńczenia powinna wynosić powyżej 50 stopni, do normalnego użycia wystarczy 10 g na litr ciepłej wody, ale możesz go także użyć w roli odplamiacza wtedy powinieneś używać około 30 g proszku na litr ciekłej wody. Jeśli chcesz usunąć plamę z krwi pamiętaj że roztwór powinien być chłodny. Do wypłukiwania najlepiej użyć preparatu tej samej firmy o nazwie formuła 90 o którym przeczytasz tutaj.

Prochem s789 Power Burst - jest to bardzo skuteczny i silny środek w postaci pre-sprayu, który służy do czyszczenia mocno zabrudzonych wykładzin dywanowych i dywanów, znakomicie nadaje się do użycia nie tylko w mieszkaniach, domach prywatnych ale także w restauracjach, w ciągach komunikacyjnych, barach gastronomicznych, biurach. Znakomicie usuwa tłuste, oleiste i białkowe plamy. Aby użyć go należy zmieszać 15 ml środka z jednym litrem ciepłej wody o temperaturze do 65 stopni. Pre-spray s789 najlepiej rozprowadzać spryskiwaczem, po spryskiwania i wtarciu w czyszczoną powierzchnię odczekać kilka, maksymalnie kilkanaście minut, a następnie wypłukać odpowiednim detergentem. S789 drażni skórę oraz oczy, dlatego należy uważać i zapobiegać kontaktowi z tym preparatem skórze oraz oczywiście dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *