Blog o utrzymaniu czystości w domu i firmie

Pranie dywanów nie należy do najłatwiejszych czynności. Dzieje się tak między innymi dlatego, ponieważ zabieramy się do tego bardzo rzadko. Z pewnością łatwiej jest wyczyścić dywan, który jest odkurzany systematycznie, najlepiej kilka razy w tygodniu, ponieważ zapobiega to wnikaniu sporych ilości kurzy wgłąb dywanu - a to właśnie jest meritum. Kurz, który osiada na dywanie, w szybki sposób wciera się do jego wnętrza, przez co dywan staje się przyklepany i ciemnieje. Istnieją oczywiście domowe sposoby "prania dywanów", jednakże każda z nich tylko maskuje brud, wcierając go jeszce głębiej do wnętrza dywanu. Jedynie profesjonalny odkurzacz piorący, dzialający pod wysokim ciśnieniem, jest w stanie wyciągnąć i brud razem z wodą z wnętrza dywanu, dzięki czemu dywan odzyskuje swój dawny wygląd, oraz miękkość.

Jak wiadomo czyszczenie tapicerki samochodowej nie jest zajęciem łatwym. Przestrzeń w samochodzie jest ograniczona, na siedzeniach często widać wiele plam, które nie są łatwe do usunięcia, dywaniki są często ubłocone, zabrudzone od piachu, gliny i innych tym podobnych rzeczy, w aucie znajduje się szereg zakamarków których wyczyszczenie wymaga czasu i zaangażowania, często temperatury towarzyszące czynnościom czyszczenia tapicerki samochodowej są niskie, zdarza się iż prace taką musimy wykonywać przy padającym deszczu. Zatem podczas prania tapicerki samochodowej ważny jest zarówno odpowiedni sprzęt, jak też doświadczenie.

Etapy czyszczenie tapicerki samochodowej

Jako firma z Krakowa czyszcząca tapicerkę samochodową skupiamy się na każdym etapie wykonywania tej usługi. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować miejsce pracy, wokół auta musi być przestrzeń pozwalająca na swobodne otwarcie drzwi auta i poruszanie się odkurzaczy. Obok czyszczonego auta układamy torbę z niezbędnymi akcesoriami (opryskiwacze, gąbki, szmatki, ręczniki) oraz odkurzacze. Z auta wyjmujemy dywaniki, aby odkurzyć wnętrze samochodu. Podczas samego odkurzania na pewno przyda się końcówka szczelinowa, która wyciągnie kurz i okruchy z drobnych zakamarków. Po odkurzeniu zabieramy się ewentualne czyszczenie pod-sufitówki. Kolejny etap to czyszczenie ekstrakcyjne siedzeń. Na końcu doprowadzasz do porządku kokpit samochodu oraz plastikowe części. Pamiętaj, iż w okresie chłodnym możesz pomóc schnąć siedzeniom za pomocy klimatyzacji samochodowej. W okresach ciepłych tapicerka samochodowa schnie kilka godzin, czasami nawet kilkadziesiąt minut.

 Czyszczenie dywaników samochodowych

Niektórzy klienci życzą sobie wyczyścić dywaniki samochodowe z materiału. Zaczynając działalność gospodarczą w branży czyszczenia tapicerki samochodowej w Krakowie, początkowo kilka razy "naciąłem się" na tą czynność oferując ją gratis. Okazało się, iż jest to dosyć czasochłonne i należy tą usługę dodatkowo skalkulować w cenniku czyszczenia wnętrza auta.

Będąc mieszkańcem Krakowa i planując pranie tapicerki samochodowej, masz do wyboru trzy możliwości:

1) czyszczenie samodzielne przy użyciu domowych środków czystości,

2) wynajęcie sprzętu do czyszczenia siedzeń i kupno sprawdzonych środków czystości,

3) zlecenie tej czynności firmie zajmującej się praniem tapicerek w Krakowie.

Jak często czyszczę tapicerkę w swoim mieszkaniu w Krakowie ?

Aż wstyd się przyznać, ale mieszkając od kilkunastu lat w Krakowie i mając profesjonalny sprzęt i środki czystości, tapicerkę meblową w moim mieszkaniu w Krakowie czyszczę stosunkowo rzadko. Po około dwóch latach zabrałem się za trzy kanapy, efektem był cały zbiornik z brudną wodą, a czas schnięcia czyszczonych kanap wyniósł około 7-8 godzin przy temperaturze otoczenie 20,5 stopnia i dobrym przepływie powietrza.

Czyszczenie tapicerki domowymi sposobami

Wracając jednak do tapicerki samochodowej, to jest ona wykonana z odpornego na otarcia materiału, najczęściej w ciemniejszym kolorze, zatem w zdecydowanej większości przypadków czyszczenie tapicerki samochodowej daje świetne rezultaty. Największym problemem dla osób nie posiadających odpowiedniego sprzętu jest brak możliwości wyciągnięcia z materiału brudu i rozmycie plam. Używanie gąbki, szmaty do czyszczenia samochodowej tapicerki nie zawsze daje dobre rezultaty.

Wynajęcie odkurzacza do prania tapicerek

Drugim rozwiązaniem jest czyszczenie tapicerki za pomocą odkurzacza piorącego z wypożyczalni. W ten sposób proces prania tapicerki da lepsze efekty o ile użyjemy dobrych środków piorących i zostaniemy odpowiednio poinstruowani przez firmę wynajmującą, lub dojdziemy do wprawy dzięki swoim działaniom. Koszt wynajęcia odkurzacza wraz z proszkiem piorącym powinien zamknąć się w kwocie 100zł za dobę.

Usługi prania tapicerek w Krakowie

Oczywiście zamiast samemu "bawić się" w czyszczenie tapicerki (samochodowej czy też meblowej) możesz zawsze obdzwonić okoliczne firmy z Krakowa, które świadczą takie usługi i skorzystać z jednej z nich. Nie będziesz tracił czasu na domowe sposoby czyszczenia tapicerek, ani nie będziesz poświęcał swojego czasu na jeżdżenie do wypożyczalni odkurzaczy i czyszczenie tapicerki swoimi dłońmi. Warto nadmienić, że usługi tego typu są rozpowszechnione nie tylko w dużych miastach, takich jak Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Więcej o usługach czyszczenia tapicerki w Krakowie przeczytasz tu.

Wstępne rozpuszczanie plam i zabrudzeń na tapicerce

Ekstrakcyjne działanie odkurzacza piorącego polega na jednoczesnym natryskiwaniu i odsysaniu pod ciśnieniem wody, zatem czas działania cieczy nie jest długi. Może się zdarzyć, iż niektóre zabrudzenia nie zostały usunięte podczas przesuwania końcówki odkurzacza po czyszczonej powierzchni, często nawet spora część czyszczonej powierzchni może mieć różne odcienie, zatem bardzo ważnym etapem o którym nie należy zapominać podczas prania tapicerki jest wstępne rozpuszczanie brudu. Polega ono na natryskiwaniu czyszczonej powierzchni detergentem a następnie wtarcie go w głąb materiału. Czyszczony materiał pozostawiamy w takim stanie na kilka minut podczas których proszek rozpuszcza prawie wszystkie zabrudzenia. Takie pranie tapicerki samochodowej i meblowej daje większą gwarancję na świetny efekt i eliminację ewentualnych poprawek. Do tapicerki meblowej i samochodowej używamy zazwyczaj proszku ENZ-ALL firmy Chemspec, który daje bardzo dobre rezultaty. Na zabrudzenia, których nie udało się usunąć tradycyjnym proszkiem używamy następnie odplamiaczy.

Schnięcie tapicerki samochodowej

Po zakończeniu prania ekstrakcyjnego tapicerki samochodowej należy dać jej wyschnąć. Etap ten będzie wynosił od kilkudziesięciu minut (w przypadku gorącej, słonecznej pogody) do kilkunastu godzin (w chłodne dni o temperaturze kilku stopni). Być może Was zaciekawię, ale nasze testy prania tapicerki samochodowej zimą wykazały, iż schnie ona najczęściej nie dłużej niż 24h, chyba że jest duży mróz...takich sytuacji nie testowaliśmy 🙂

Ile kosztuje czyszczenie tapicerki samochodowej?

Pranie tapicerki samochodowej jest bardzo popularną usługą zamawianą w naszej firmie, a koszt czyszczenia kompleksowego auta zazwyczaj zamyka się w kwocie 200-250zł. Jest oczywiście część klientów, która oddaje auta do prania samej tapicerki (odkurzanie, czyszczenie plastików i inne czynności, które można wykonać samemu pozostają w gestii klienta). Wówczas koszt prania samej tapicerki w aucie oscyluje najczęściej w okolicach 100zł. Aktualny cennik czyszczenia tapicerki samochodowej na terenie Krakowa z dojazdem do klienta znajdą Państwo tutaj.

Plamy i zacieki na tapicerce

Spora część mebli tapicerowanych kupowanych przez klientów ma jasne odcienie, wobec czego stanowią piękna ozdobę wnętrza, ale jednocześnie podatne są na plamy i zabrudzenia. Chwila nieuwagi, rozlanie kawy, herbaty czy innego napoju i mamy problem. Problem jest z reguły tym większy im jaśniejszy jest materiał z którym obity został mebel. Samodzielne czyszczenie kanapy z reguły nie daje zamierzonego efektu, gdyż plama zostaje rozmyta i najczęściej wygląda jeszcze gorzej, niż wcześniej. Doraźnie przy mniejszych plamach pomóc można sobie za pomocą sprzętu do czyszczenia okien (takie rozwiązanie zastosowała jedna z naszych klientek w Krakowie). Natomiast przy większej plamie sprzęt ten okazał się zbyt słaby lub środki nie zadziałały jak powinny...

Jak pozbyć się plam z tapicerek ?

Z pomocą przy takich "wypadkach meblowych" przychodzi odkurzacz ekstrakcyjny, który ciśnieniowo wypłukuje zabrudzenia, plamy i zacieki. Jeśli zadziałamy odpowiednio szybko często udaje się wypłukać plamę nawet bez użycia detergentów. Im jednak czas dłuższy od powstania zabrudzenia, tym z reguły więcej wody i lepszy środek trzeba użyć. Za pomocą odkurzacz ekstrakcyjnego, który także można wynająć w naszej wypożyczalni odkurzaczy do prania, nie tylko wypłuczemy zacieki i plamy, ale pozbędziemy się wszystkich nieczystości, których nie na pozór nie widzimy. Dopiero po zakończeniu czyszczenia mebli tapicerowanych widać, jaka jest różnica barwy pomiędzy tym co było a stanem obecnym. Odpowiednie stosowanie odkurzacza piorącego pomaga w wyczyszczeniu i pozbyciu się plam z kanap, narożników, sof, krzeseł i innych powierzchni tapicerowanych. Nasi specjaliści zajmujący się zawodowo czyszczeniem tapicerki w Krakowie mogą tą czynność wykonać za Państwa doprowadzając do porządku cały mebel solidnie go czyszcząc usuwając nie tylko plamy, zacieki, ale także drobnoustroje, kurz i roztocza.

Czyszczenie tapicerek w Krakowie

Usuwanie plam z tapicerki własnymi sposobami

Jeśli przytrafi się problem z tapicerką, bardzo ważne jest szybkie działanie, dzięki czemu plamy najprawdopodobniej zostaną usunięte w całości bez wpływu na kondycję mebla. Może się zdarzyć, iż niektóre zabrudzenia (przykładowo z kawy, krwi, soków) nieusuwane przez tygodnie, lub miesiące wnikną głęboko w strukturę włókien, co skutecznie utrudni, lub wręcz uniemożliwi całkowite wyczyszczenie tapicerki. Usuwanie plam własnymi sposobami zaczynamy od zewnątrz plamy kierując się do jej środka. Dzięki temu zabiegowi unikniemy rozmyciu plamy na powierzchni. Należy także używać miękkich szmatek, szczotek, które nie uszkodzą materiału.

Jak zapobiegać zaciekom na meblach tapicerowanych ?

Usunięcie zabrudzeń jest często pierwszym krokiem naszej walki z brudną tapicerką. Na skutek użycia środków czystości, które się pienią i nie zostają często dobrze wypłukane, tapicerka meblowa po wyschnięciu może zostać pokryta nowymi zaciekami pozostawionymi przez niewypłukany detergent. Takie niespodzianki najczęściej pojawiają się po wyschnięciu. Zatem przy czyszczeniu tapicerki meblowej bardzo ważne jest solidne i równomierne wypłukanie całej powierzchni tak, aby nie zostawić detergentu i zbyt dużej ilości wody. Ruchy odkurzacza powinny kierować się w określonym wspólnym kierunku.

Czyszczenie tapicerki meblowej przez firmę z Krakowa

Korzystaj z odkurzacza ekstrakcyjnego

Nasi klienci, którzy czasami wypożyczają odkurzacz do czyszczenia tapicerki, często wracają z zapytaniem, czy mogą zamówić profesjonalna usługę czyszczenia mebli tapicerowanych, gdyż nakład pracy, który wykonali we własnym zakresie był na tyle duży, iż wliczając koszt wynajęcia odkurzacza po prostu wola dopłacić i zlecić tą czynność doświadczonej firmie. Serdecznie zapraszamy, zafundujcie sobie odrobinę luksusu i komfortu i cieszcie się czystymi meblami dzięki nam !

Czyszczenie kanap w Krakowie z dojazdem do klienta

 

Informujemy Państwa, iż zdarzają się sytuacje, w których niewypłukany z materiału detergent może w skrajnych przypadkach być powodem braku możliwości doprowadzenia powierzchni do czystości. Zdarzały się przypadki użycia przez klientów rozpuszczalnika lub zmywacza do paznokci przy samodzielnym czyszczeniu tapicerki meblowej. Cóż...efekt wiadomy 🙁

Aby sprawdzić usługę czyszczenia tapicerki w Krakowie zapraszamy do zapoznania się cennikiem naszych usług (ceny zawierają koszt dojazdu na terenie Krakowa).

Czyszczenie kanap w Krakowie

Właśnie hasło "czyszczenie kanap w Krakowie" było najczęściej wyszukiwanym przez naszych klientów słowem kluczowym. Myśląc o kanapie klienci oczywiście mają na uwadze swoje sofy, narożniki, wersalki i inne meble służące do siedzenia i spania. Jak zatem wyczyścić kanapą pozbywając się z niej plam, zanieczyszczeń pozostawionych przez dzieci, zwierzęta i spowodowane innymi czynnikami ? Jakie sposoby na czyszczenie kanap sprawdzą się w każdym domu ?

Domowe środki do czyszczenia kanap

Wiele osób próbuje domowymi środkami czyścić meble tapicerowane we własnym domu lub mieszkaniu. W Internecie także roi się od cudownych środków pomagających w usunięciu zanieczyszczeń z domowej tapicerki.Niestety prawdą jest, iż niewiele z nich działa, a bez użycia profesjonalnego sprzętu (odkurzacz do czyszczenia kanap) jesteśmy praktycznie zawsze skazani na porażkę. Magiczne płyny, szampony, proszki nawet gdyby pomagały w rozpuszczaniu brudu, to nie są w stanie finalnie go usunąć z czyszczonej powierzchni. Planując czyszczenie kapany zacznij od wyboru dobrego i sprawdzonego środka, który przede wszystkim pomoże rozpuścić zabrudzenia (plamy, pot, kurz, rozlane soki itp.).

Musicie wiedzieć, iż na kanapach, narożnikach, sofach i innych meblach tapicerowanych znajduje się pot, kurz, brud, które latami kłębią się w miękkim materiale. Korzystając ze szmatki, gąbki, szczotki, płynu do naczyń, mydła i innych domowych specyfików nie zawsze doprowadzisz mebel do porządku. W najgorszym wypadku poprzez wcieranie detergentów i szczotkowanie możesz doprowadzić do utrwalenia plam, lub zniszczenia materiału. Dlaczego się tak dzieje ? Ponieważ nawet jeśli uda Ci się rozpuścić brud, to wnika on częściowo w głąb mebla, ponieważ brakuje etapu odsysania i wypłukiwania. Jeśli w takim razie nie chcesz skorzystać z usługi czyszczenia kanapy na terenie Krakowa, zdecyduj się chociaż na wypożyczenie odkurzacza ekstrakcyjnego, który pomoże w finalnym procesie usuwania brudu.

 

Czyszczenie kanapy w domu - jakie możliwości ?

  1. Zakup sprzętu – wydatek rzędu ok. 1200zł w górę (nawet do kilku tysięcy złotych) + preparaty. Jeśli mamy więcej mebli i często je czyścimy, to możemy skusić się na taką opcję. Pamiętajmy o zarezerwowaniu miejsca na odkurzacz ekstrakcyjny. Inwestycja może zwrócić nam się nawet po 2-3 latach.
  2. Wypożyczenie odkurzacza - koszt 50-70zł za dobę, do tego należy doliczyć koszt środków czyszczących, jeśli mamy czas i wprawę, to zamiast zamawiać firmę czyszczącą kanapy zrobimy to sami i zaoszczędzimy kilkadziesiąt złotych.
  3. Zamawiamy usługę czyszczenia tapicerki meblowej (kanap, narożników, sofy i innych mebli). Wydamy więcej środków, ale mamy spokój, oszczędzamy czas na wyjazdy do wypożyczalnia, szukanie środków piorących i własne siły 🙂

Zdradzę, iż osoby, które korzystały z tej trzeciej opcji często mówią nam:

" Po co męczyłam się tyle razy z tą kanapą, i tak jej nie doczyściłam"

"Teraz dopiero widzę, jak wyglądała moja kanapa jak była nowa"

"Wydaliśmy sporo pieniędzy na środki do czyszczenia kanap a nie był efektów"

Wkrótce wiosna, z będzie to okres zwiększonego zainteresowania tematem czyszczenia kanap, tapicerki meblowej i samochodowej oraz dywanów, zatem zapraszamy do kontaktu już dzisiaj !