czas schnięcia tapicerki

Czas schnięcia tapicerki i dywanów po czyszczeniu

Ile schnie po czyszczeniu dywan, siedzenia w samochodzie, kanapa, narożnik, czy też materac ? Czy następnego dnia dam radę pojechać autem na wycieczkę ? Czy wieczorem położę się na materacu ? Takie pytania zadają często klienci. Pytają, gdyż kojarzą czyszczenie z ogromną ilością wody i długim, wynoszącym nawet kilka dni czasem schnięcia. Nic bardziej mylnego, o ile oczywiście rozważamy ekstrakcyjną metodę czyszczenia. Co oznacza słowo „ekstrakcyjna” ? Jest to metoda oparta na natryskiwaniu i jednoczesnym odsysaniu specjalistycznym odkurzaczem (na przykład firmy Karcher).

Ile schną siedzenia w aucie po czyszczeniu

Czas schnięcia siedzeń w samochodzie po czyszczeniu

Pranie tapicerki samochodowej powoduje, iż jest ona wilgotna. Jeśli jest bardzo brudna, trzeba będzie użyć pewnie większej ilości wody.

Kilkukrotny proces wypłukiwania wiąże się z większą wilgocią po czyszczeniu. W piękny słoneczny dzień czas schnięcia tapicerki będzie krótki. Może wynieść nawet kilkadziesiąt minut ! Tak kilkadziesiąt minut. Gdy słońce praży, temperatura w aucie może sięgnąć kilkudziesięciu stopni. Po czyszczeniu tapicerka samochodowa wysycha błyskawicznie. Pomoże dodatkowo oprócz wysokiej temperatury ruch powietrza. W deszczowe czy chłodne dni schnięcie tapicerki będzie dłuższe. Są sposoby na przyspieszenie tego procesu, o czym napiszemy niżej.

Ile schnie kanapa po czyszczeniu ?

Wielu klientów szczególnie w okresach chłodniejszych pyta o czas schnięcia kanapy, sofy czy narożnika meblowej po usłudze czyszczenia. Po pierwsze wykonujemy czynności, które zapobiegają wnikaniu wody głęboko w kanapę czy narożnik. Zarówno etap spryskiwania środkiem czyszczącym, jak też odsysania brudu przez odkurzacz nie powodują nadmiernego przemaczania tapicerki. Zatem czas jej schnięcia oczywiście uzależniony od takich czynników jak temperatura otoczenia, wilgotność powietrza czy jego ruch. Wynosi on zazwyczaj od kilku do kilkunastu godzin.

Jak przyspieszyć schnięcie mebli lub dywanu po czyszczeniu ?

Istnieją dość proste sposoby na przyspieszenie procesu schnięcia tapicerki meblowej czy samochodowej po procesie czyszczenia:

  • zwiększenie temperatury w kaloryferach lub ogrzewaniu podłogowym na kilka godzin,
  • uruchomienie przenośnego wentylatora, który w wakacje częściowo ratuje nas przed upałami,
  • włączenie klimatyzacji, w którą zaopatrzona jest coraz większa ilość mieszkań i domów w Krakowie,
  • lekkie uchylenie okien celem zwiększenia przepływu powietrza,
  • zrobienie lekkiego przeciągu w miejscu, w którym prana była kanapa, sofa, bądź narożnik.
Czyszczenie mebli, aut i dywanów