...

Czy warto założyć firmę czyszczącą dywany

Dywany to dość popularne podłoża, które znajdują się praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu. Co prawda część osób rezygnuje z dywanów ponieważ często ktoś z członków rodziny ma alergię lub też właśnie występuje trudność w utrzymaniu ich czystości.

Ile dywanów można wyczyścić w ciągu godziny

Żeby przeanalizować atrakcyjność działalności firmy czyszczącej dywany należy przeliczyć ile jesteśmy w stanie wyczyścić powierzchni w ciągu godziny. Weźmiemy pod uwagę czyszczenie ekstrakcyjne dywanów odkurzaczem. Otóż przeciętna wydajność takiej pracy w zależności oczywiście od stanu zabrudzenia i wielkości dywanów wynosi między 10 a 20 m2 na godzinę.

Także pamiętać należy, iż małe dywany w przeliczeniu na ich metraż będzie czyściło się dłużej, niż te od większej powierzchni.

Wyjazdowe czyszczenie dywanów w domach

Zatem tak jak wspomnieliśmy usługi czyszczenia dywanów cieszą się dużą popularnością ale jest ona też dosyć pracochłonna i czasochłonna. Szczególnie w przypadku bardzo brudnych i jasnych dywanów dużo sił i nakładów trzeba włożyć w procesie wcierania detergentu w runo dywanu. Oczywiście mogłyby pomóc szorowarki, ale koszt ich zakupu oraz logistyczne możliwości transportowania trochę nie opłacają się w zakresie czyszczenia dywanów w domach.

Czyszczenie dywanów z dowozem i odbiorem

Oczywiście jeśli posiadacie odpowiednią przestrzeń i pomieszczenie, to można zastanowić się nad opcją czyszczenia dywanów z odbiorem i dowozem do klienta. Jednak logistycznym kłopotem może okazać się suszenie dywanów. Jeśli nie posiadacie odpowiedniej suszarki, to należy dywan rozłożyć na powierzchni w ciepłym pomieszczeniu i poczekać aż wyschną. Oddawanie wilgotnych dywanów jest nieprofesjonalne i poza tym może się źle skończyć dla ich zapachu.

Jeśli chcemy założyć firmę, która odbiera i potem oddaje klientowi wyczyszczone dywany, należy wziąć pod uwagę koszty dojazdu, powrotu oraz czas który poświęcamy na te czynności.

Stacjonarny punkt czyszczenia dywanów

Jak najbardziej taka forma usługi może cieszyć się dużą popularnością. Należy jednak dobrze to skalkulować, gdyż taki punkt wymaga dość dużych nakładów finansowych. Specjalne urządzenia czyszczące i suszące dywany są dość wysokie. 

Podsumowanie

Na pewno usługa czyszczenia dywanów może przynieść rozsądne korzyści finansowe. Należy jednak pamiętać, iż realizowanie małych usług dla osób fizycznych, które posiadają kilka metrów kwadratowych dywanu może się po prostu finansowo nie opłacać. W skrajnych przypadkach koszt czyszczenia dywanu może być niewiele mniejszy od zakupu nowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.