...

Jak wyczyścić samochodowe dywaniki

Samochodowe dywaniki to zazwyczaj zagłębie różnego rodzaju brudu, bakterii i innych niespodzianek. Deptane przez podeszwy butów, które jak wiadomo nie są czyste, stają się delikatnie mówiąc mało higieniczne. Odpowiednie wyczyszczenie dywaników jest składową kompleksowego czyszczenia wnętrza samochodu.

Odkurzanie dywaników na sucho

Z pewnością każdy ma na wyposażeniu odkurzacz. Praktycznie zawsze warto wykonać czynność choć wstępnego odkurzania na sucho dywaników samochodowych.

W części przypadków może się okazać, iż udało się je doprowadzić w ten sposób do stanu używalności. Jeśli efekt nie jest zadowalający próbujemy poniższych patentów.

Czyszczenie dywaników materiałowych

Czyszczenie materiałowych dywaników do samochodu można wykonać na kilka sposobów. Czyszczenie materiałowych dywaników jest podobne do prania tapicerki w aucie. Nakład pracy będzie raczej większy, niż w przypadku wycieraczek gumowych.

Czyszczenie szczotką i wodą z detergentem

Pierwszy sposób, który można polecić to szczotka i ciepła woda z detergentem. Polecamy ją przy wycieraczkach mało zabrudzonych. Gdy na powierzchni wycieraczki jest gruba warstwa swoistego mułu, sposób ten może tylko częściowo pomóc.

Gruntowne pranie

Wanna lub pralka to kolejny sposób na doprowadzenie do czystości materiałowych wycieraczek. Wrzucamy je do pralki i włączamy gruntowny program prania. Ustawmy temperaturę około 30 stopni, co zapobiegnie ich ewentualnemu skurczeniu.

W przypadku bardzo zabrudzonych wycieraczek sugerujemy wstępne ręczne odkurzanie. Można też pokusić się i czyszczenie wycieraczek w wannie wypełnionej wodą. Zaletą pralki jest to, iż otrzymamy wycieraczki po procesie wirowania. Będą zatem wilgotne, a nie przemoczone. Wyciągając dywaniki z wanny, na pewno będzie musieli je długo suszyć. Wybierzmy zatem ciepły, słoneczny dzień

Czyszczenie dywaników odkurzaczem Karcher

Odkurzacz do czyszczenia ma mokro wydaje się idealnym sposobem na czyszczenie materiałowych dywaników z naszego auta. Wcześniej nanosimy odpowiedni środek czyszczący. Może być proszek do prania, jeśli nie ma my specjalistycznych środków.

Jeśli to niezbędne czynność można powtórzyć. Efekt czyszczenia dywaników materiałowych odkurzaczem ekstrakcyjnym jest murowany. Dodatkowo zaletą takiego sposobu jest to, iż dywaniki nie będą bardzo przemoczone. 

Wymiana dywaników na nowe

Jeśli wszystkie sposoby na czyszczenie zawiodły, lub być może wizualnie wycieraczki posiadają mocne ślady używania, warto rozważyć wymianę ich na nowe. Koszt standardowych dywaników do auta będzie wahać się od kilkudziesięciu do 200 polskich złotych. Możesz skorzystać przykładowo ze sklepu Allegro. 

Czyszczenie dywaników gumowych

Szczotka i porządny detergent to gwarancja naszego sukcesu. Tu nie należy się rozwodzić. Im bardziej brudne gumowe wycieraczki, tym więcej chemii i szczotkowania należy zastosować. Być może po wyschnięciu zauważysz nie doczyszczone miejsca. Czynność w takim przypadku należy powtórzyć. Za każdym razem należy wykonać spłukiwanie wodą.

Gdy już jesteśmy zadowoleni z efektu, można jeszcze „podrasować” wygląd gumowych dywaników specjalnym środkiem. Może się zdziwicie, ale nawet stare i mające burzliwą przeszłość dywaniki można doprowadzić do niemal nowego stanu wizualnego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.