...
czyszczenie tapicerek

Czyszczenie dywanów – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów, którzy zastanawiają się lub zamawiają usługę czyszczenia dywanów.

Czy odbieracie Państwo dywany od klienta ?

Nie transportujemy dywanów od klienta i w drogę powrotną. Czyścimy dywany z dojazdem. Jest opcja przywiezienia dywanu do czyszczenia do naszego punktu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny.

Ile kosztuje czyszczenie dywanu

Aktualny cennik czyszczenia dywanów znajduje się na naszej stronie. Tam też sprawdzicie ile kosztuje czyszczenie dywanów niestandardowych (shaggy i małe dywaniki o powierzchni do 1 metra kwadratowego). 

Czy czyścicie każdego rodzaju dywany

 Dywany syntetyczne (poliester i polipropylen) które stanowią zdecydowaną większość posiadanych w mieszkaniach i domach dywanów TAK. Jeśli macie Państwo do wyczyszczenia dywan wełniany, bawełniany lub z wiskozy, musimy wcześniej określić stan dywanu. 

Czyścimy także dywany shaggy, ale musimy wcześniej ocenić stan zabrudzenia i powierzchnię na której dany dywan leży. Taki dywan wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy.

Jak długo trwa czyszczenie dywanu

Czas prania / czyszczenia dywanu zależy od jego właściwości i stanu zabrudzenia. Trzeba przyjąć , że w ciągu godziny uda się wyczyścić około 10-20 metrów kwadratowych. Jest to czas pracy jednego pracownika. 

Jak muszę się przygotować przed czyszczeniem moich dywanów

Klient zamawiający w Krakowie usługę czyszczenie dywanu lub innej rzeczy nie musi się przygotowywać. Potrzebujemy jedynie dostęp do ciepłej wody i prądu. Możemy pomóc w czynnościach przesunięcia stołu, krzeseł itp. aby ułatwić warunki do czyszczenia.

Czy wszystkie plamy i zabrudzenia zostaną usunięte z dywanu

 Praktycznie tak, bardzo rzadko zdarzają się sytuacje, że na dywanie pozostają jakieś plamy. Z dywanami wełnianymi (które na szczęście stanowią niski odsetek) bywają czasami jednak większe problemy.

Czy czyścicie dywany na sucho

Nie, każdy dywan jest czyszczony za pomocą rozpuszczonego środka chemicznego i wypłukiwany wodą. Dywan po usłudze czyszczenia nie jest przemoczony, a jedynie wilgotny.

Czy dywan po czyszczeniu może się skurczyć

Teoretycznie, jeśli osnowa dywanu zostanie przemoczona, to po osuszeniu może się skurczyć o 5%, ale nie zauważyliśmy takich przypadków. Tym bardziej nie spotkaliśmy się z tym, gdyż podczas czyszczenia osnowa dywanu nie jest przemoczona.

Czy podłoga pod czyszczonym dywanem będzie mokra

Nie, czyszczony dywan nie jest przemoczony, więc osnowa, która jest na jego spodzie pozostaje sucha. Dla Państwa komfortu możemy pod czyszczonym dywanem rozłożyć folię.

Ile trwa schnięcie dywanu po czyszczeniu

Zależy to od kilku czynników, ale średnio ten okres wynosi kilka – kilkanaście godzin. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w artykule „Ile schnie dywan po czyszczeniu„.

Czy po dywanie po czyszczeniu można od razu chodzić

Oczywiście nic się nie stanie jeśli po nim przejdziemy, ale tylko czystymi kapciami. Dywan jest wilgotny z góry, więc pamiętajmy o niebezpieczeństwie poślizgu po zejściu z niego ! Najlepiej odczekać kilka godzin.

Mieszkam poza Krakowem - czy jest szansa na dojazd ?

Prosimy o telefon, jeśli nasze zdolności logistyczne na to pozwolą podjedziemy, żeby wyczyścić kanapę lub dywany. Na co dzień obsługujemy dzielnice Krakowa (Bieżanów, Kurdwanów, Kliny, Ruczaj, Nową Hutę i wszystkie inne jak też Wieliczkę.

Kiedy warto zamówić czyszczenie dywanu

Każdy przypadek jest inny. Jeśli posiadacie Państwo standardowy dywan syntetyczny, to bardzo rzadko występują przeciwwskazania. Jeśli macie Państwo jakieś obawy prosimy o telefon. Kilka pytań i wiemy, czy Państwa dywan kwalifikuje się do czyszczenia ekstrakcyjnego, czy należy go zawieźć do stacjonarnej pralni, czy może odpuścić czyszczenie.

Zawsze warto rozważyć czyszczenie dywanu, gdyż na takim podłożu jest najwięcej bakterii, roztoczy i innych mikroorganizmów szkodliwych dla naszego zdrowia. Szczególnie przy dzieciach, lub jeśli posiadacie Państwo zwierzęta domowe, warto rozważyć poważnie okresowe czyszczenie dywanów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.