...
czyszczenie tapicerek

Czyszczenie dywanów – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów, którzy zastanawiają się lub zamawiają usługę czyszczenia dywanów:

 • Czy Państwo odbieracie dywany? – Nie transportujemy dywanów od klienta. Jest opcja przywiezienia dywanu do czyszczenia do naszego punktu.
 • Ile kosztuje czyszczenie dywanu ? – Aktualny cennik znajdziecie Państwo na stronie poświęconej usługom czyszczenia dywanów.
 • Czy czyścicie każdego rodzaju dywany ? – Dywany syntetyczne (poliester i polipropylen) które stanowią zdecydowaną większość posiadanych w mieszkaniach i domach dywanów TAK. Jeśli macie Państwo do wyczyszczenia dywan wełniany, bawełniany lub z wiskozy, niestety raczej się nie podejmiemy, chyba że chodzi o odświeżenie. Prosimy sprawdzić na metce, z czego jest wykonany dywan.
 • Czy czyścicie dywany z długim włosem (shaggy) ? – Tak, ale musimy wcześniej ocenić stan zabrudzenia i powierzchnię na której dany dywan leży. Taki dywan wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy.
 • Jak długo trwa czyszczenie dywanu ? – Zależy od jego koloru i stanu zabrudzenia. Trzeba przyjąć , że w ciągu godziny uda się wyczyścić 10-20 metrów kwadratowych.
 • Czy wszystkie plamy i zabrudzenia zostaną usunięte z dywanu ? – Praktycznie tak, ale z dywanami wełnianymi (które na szczęście stanowią niski odsetek) bywają większe problemy.
 • Czy czyścimy dywanu na sucho ? – Nie, każdy dywan jest czyszczony za pomocą rozpuszczonego środka chemicznego i wypłukiwany wodą. Dywan po usłudze czyszczenia nie jest przemoczony, a jedynie wilgotny.
 • Czy dywan po czyszczeniu może się skurczyć ? – Teoretycznie, jeśli osnowa dywanu zostanie przemoczona, to po osuszeniu może się skurczyć o 5%, ale nie zauważyliśmy takich przypadków. Tym bardziej nie spotkaliśmy się z tym, gdyż podczas czyszczenia osnowa dywanu nie jest przemoczona.
 • Czy podłoga podczas czyszczenia dywanu nie będzie mokra ? – Nie, czyszczony dywan nie jest przemoczony, więc osnowa, która jest na jego spodzie pozostaje sucha. Dla Państwa komfortu możemy pod czyszczonym dywanem rozłożyć folię.
 • Ile trwa proces schnięcia dywanu po czyszczeniu ? – Zależy to od kilku czynników, ale średnio ten okres wynosi kilka – kilkanaście godzin.
 • Czy po dywanie po czyszczeniu można od razu chodzić ? – Oczywiście nic się nie stanie jeśli po nim przejdziemy, ale tylko czystymi kapciami. Dywan jest wilgotny z góry, więc pamiętajmy o niebezpieczeństwie poślizgu po zejściu z niego ! Najlepiej odczekać kilka godzin.
 • Czy środki chemiczne używane do czyszczenia dywanów są bezpieczne ? – Tak, używamy sprawdzonej chemii firm Prochem, Chemspec, które po praniu dywanu są z niego całkowicie wypłukiwane.
 • Jak często powinniśmy czyścić dywany i wykładziny ? – To zależy od intensywności ich używania. Okres co 6-12 miesięcy wydaje się optymalny. Wyobraźmy sobie, że rok nosimy te same ubrania, zapewne po kilku miesiącach nie będą świeże i pachnące.
 • Mieszkam poza Krakowem – czy jest szansa na dojazd ? – Prosimy o telefon, jeśli nasze zdolności logistyczne na to pozwolą podjedziemy, żeby wyczyścić kanapę lub dywany. Na co dzień obsługujemy dzielnice Krakowa (Bieżanów, Kurdwanów, Kliny, Ruczaj, Nową Hutę i wszystkie inne jak też Wieliczkę.

Kiedy warto zamówić czyszczenie dywanu

Każdy przypadek jest inny. Jeśli posiadacie Państwo standardowy dywan syntetyczny, to bardzo rzadko występują przeciwwskazania. Jeśli macie Państwo jakieś obawy prosimy o telefon. Kilka pytań i wiemy, czy Państwa dywan kwalifikuje się do czyszczenia ekstrakcyjnego, czy należy go zawieźć do stacjonarnej pralni, czy może odpuścić czyszczenie.

Zawsze warto rozważyć czyszczenie dywanu, gdyż na takim podłożu jest najwięcej bakterii, roztoczy i innych mikroorganizmów szkodliwych dla naszego zdrowia. Szczególnie przy dzieciach, lub jeśli posiadacie Państwo zwierzęta domowe, warto rozważyć poważnie okresowe czyszczenie dywanów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.