czyszczenie materacy

Pytania i odpowiedzi odnośnie czyszczenia materacy

Materac to miejsce na którym spędzamy praktycznie jedną trzecią naszego życia. Sprawdź o co pytają nasi klienci i jak wyglądają nasze odpowiedzi. Przeczytaj o co pytają ludzie przed zamówieniem usługi czyszczenie i dezynfekcji materaca.

Jak długo schnie materac po czyszczeniu ?

Powierzchnia materaca schnie około 12-24h w zależności od stanu zabrudzenia. Generalnie materac schną nieco dłużej od tapicerki meblowej (kanapy, narożniki, sofy). Jeśli chcecie Państwo spać na wyczyszczonym materacu, najlepiej taką usługę zamówić na dzień wcześniej.

Czy uda się usunąć pleśń z materaca ?

Nie usuwamy śladów po pleśni, czy grzybach. Jest to „misja” ciężka i raczej zdana na porażkę.

Czy uda się usunąć wszystkie plamy z brudnego materaca ?

Nie gwarantujemy usunięcia wszystkich plam, cieni i innych. Posiadamy specjalistyczne specyfiki na usunięcie śladów krwi, moczu, kawy, soków, herbaty, lecz nie zawsze skutkują one w 100%. Z uwagi na jasny (najczęściej biały) kolor, materace należą do tapicerki, której czyszczenie należy do najtrudniejszych.

Jak przygotować materac do czyszczenia ?

Zajmiemy się wszystkim. W przypadku dużych i ciężkich materacy dwuosobowych być może przyda się pomoc właściciela mieszkania, jeśli ma być czyszczony z obu stron. W takich sytuacjach musimy też rozważyć technicznie gdzie i jak położyć lub postawić materac, aby proces schnięcia przebiegał skutecznie z obu stron.

Czy uda się usunąć z materaca nieprzyjemny zapach moczu ?

Jak najbardziej. Posiadamy specjalistyczne neutralizatory nieprzyjemnych zapachów, które pomagają w realizacji tego zadania. Dodatkowo pomaga nam odkurzacz ekstrakcyjny, który pod ciśnieniem usuwa źródło problemu.

Jakie są zalety prania materacy przez Państwa firmę ?

Oprócz tego, iż uzyskamy dobry efekt wizualny, usuwamy roztocza, alergeny, kurz , bakterie, czyli podsumowując porządnie dezynfekujemy materac.

Z mojego materaca zdejmuje się pokrowiec, czy to dobry pomysł wyprać do w pralce ?

Tak możecie Państwo wyprać pokrowiec materaca, a na nim gromadzi się większość problemów powodujących brud. Uważnie jednak sprawdźcie, czy producent przewidział pranie pokrowca materaca w pralce i w jakiej temperaturze. Zbyt wysoka temperatura może spowodować skurczenie. Często także powstaje problem z pojemnością bębna pralki. W standardowym urządzeniu wypierzecie raczej połowę pokrowca materaca jednoosobowego. 


Czyszczenie mebli, aut i dywanów