Czyszczenie narożników Kraków

Czyszczenie narożnika Kraków lub okolice ? Narożniki to meble tapicerowane, których kształt przypomina najczęściej kształtem literę „L”. Jednak świadcząc usługi czyszczenia narożników spotykaliśmy na swojej drodze także narożniki w kształcie litery „U”. Są to duże meble, które najczęściej zamawiają klienci posiadający w Krakowie duże salony. Właściwie ciężko znaleźć dziś dom, czy mieszkanie, w którym nie byłoby tapicerowanego mebla w postaci narożnika. Kojarzą się one z komfortem i miejscem wypoczynku całej Rodziny. Narożniki to meble dość intensywnie użytkowane. Na nich oglądamy telewizję, często najmłodsze pociechy spożywają posiłki, a nie są także rzadkością goście na weekendowych spotkaniach. A to spadnie jakiś sos, a to wyleje się kawa, nie dopilnujemy psa, który wskoczy na narożnik po spacerze. I tak z dnia na dzień rośnie stopień zabrudzenia naszego tapicerowanego narożnika. Co zrobić, gdy brud zaczyna nam nadmiernie przeszkadzać lub z powierzchni narożnika wydobywa się dziwny zapach ? Oczywiście wyczyścić tapicerkę narożnika. Poniżej zdjęcie jaka może być różnica po zamówieniu usługi czyszczenia narożnika w Krakowie.

Czyszczenie narożników w Krakowie

Sposobów na doprowadzenie naszego narożnika do stanu używalności jest kilka. Poniżej przedstawimy te najbardziej popularne.

Firma czyszcząca narożniki w Krakowie

Najprostszym, najszybszym i wbrew pozorom najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zamówienie usługi czyszczenia narożnika przez zawodowo zajmującą się tym firmę. Osoby na co dzień czyszczące narożniki najlepiej wiedzą, jakich środków używać, jak technicznie wykonać czyszczenie narożnika, aby efekt był jak najlepszy. Jeśli jesteście mieszkańcami Krakowa, to oczywiście usługę czyszczenia narożnika, kanapy, czy innego mebla tapicerowanego możecie zamówić u nas telefonicznie. 

Czyszczenie narożnika domowym sposobem

Możecie spróbować czyszczenia narożnika we własnym zakresie. Pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy na narożnik wyleje lub wysypie się coś, to chwycenie szmatki lub gąbki i starcie zanieczyszczenia. Takie postępowanie może przynieść chwilową poprawę, gdyż brud znika zostając wtarty w materiał i częściowo usunięty. Niestety po wyschnięciu czyszczonego materiału na narożniku najczęściej powstają zacieki, cienie czy też kolejne plamy.

pranie narożnika Kraków

Jeśli jednak Twój narożnik wygląda tak jak ten na załączonym obok zdjęciu, to niestety domowy sposób za pomocą szmatki, czy gąbki nie zda egzaminu. Nie rób tego, oszczędzisz czas i nerwy. Wyczyścić narożnik w takim stanie można jedynie dobrą chemią a następnie usunąć brud odkurzaczem ekstrakcyjnym na przykład firmy Karcher.

Jednak domowy sposób na czyszczenie narożnika nie kończy się jedynie na gąbce, szmatce i tym podobnym akcesoriom. Czyściliśmy kiedyś narożnik u klientki, która powiedziała, że doraźnie znalazła ciekawy sposób na jego utrzymanie w jako takiej czynności. Otóż była to myjka Karcher do okien.  Do pewnego czasu pomagała ona wysysać powierzchowne zabrudzenia i niewielkie plamy, jednak po pewnym czasie zabrakło albo siły w tym urządzeniu, albo odpowiedniego środka, który rozpuściłby brud.

Dobrym i być może udanym rozwiązaniem, aby wyczyścić Wasz narożnik jest wynajęcie i użycie odkurzacza do czyszczenia tapicerki. Musisz w tym przypadku liczyć się z kosztem rzędu 50-80 PLN za wynajęcie sprzęt, przydałby się jakiś dobry środek, pewnie kupisz go za 10PLN. Do tego musisz przeliczyć swój czas przeznaczony na jazdy i pracę przy narożniku. Z pewnością zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych, pytanie czy warto. Kolejna sprawa, czy czyszczenie przyniesie efekt…

Ile kosztuje czyszczenie narożnika w Krakowie ?

Koszt czyszczenia narożnika w Krakowie zależy od regionu kraju w którym szukasz usługi. Z pewnością firma z Krakowa, która czyści narożniki, kanapy i inne tapicerki będzie droższa, niż podobna firma z Tarnowa, gdzie ilość klientów jest mniejsza. Koszt czyszczenia narożnika przez firmę z Krakowa waha się zazwyczaj między 130 a 200PLN. Wpływa na nią wielkość narożnika, ilość poduszek, a czasami nawet kolor mebla. Z doświadczenia wiemy, iż czyszczenie białego czy bardzo jasnego narożnika jest o wiele bardziej pracochłonne, niż czyszczenie szarego mebla. Na zwiększenie kosztu czyszczenia narożnika wpływają czynniki dodatkowe, takie jak miejscowe odplamianie, czy użycie neutralizatora zapachu. Zapraszamy na stronę a aktualnym cennikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *