...

Czyszczenie wykładziny w krakowskim przedszkolu

W dwóch salach jednego z krakowskich przedszkoli do wyczyszczenia zlecono nam dwa pomieszczenia wyłożone wykładziną dywanową w kolorze szarym. Po kresie pandemii corona wirura, podczas której używanie wykładzin było zakazane, dzieci z radością zaczęły użytkować ułożone miękkie podłoże. 

Tu znajdziesz dokładny cennik czyszczenia wykładzin.

Po kilku miesiącach użytkowania, wykładzina zmieniła kolor. Ewidentnie nadawała się do czyszczenia nie tylko ze względu na zwykły brud, ale na znalezione w niej kawałki gum, plasteliny, czy ślady pisaków. 

Czyszczenie podstawowe wykładziny

Podstawowe czyszczenie wykładziny składa się z kilku etapów:

  • natrysk rozpuszczonego proszku,
  • wtarcie detergentu w powierzchnię wykładziny,
  • wypłukiwanie brudu wraz z detergentem odkurzaczem ekstrakcyjnym.

Czyszczenie wykładziny przeprowadzamy etapami. To gwarantuje optymalne użycie wody nie powodujące przemoczenie wykładziny. 

Usuwanie gumy i plasteliny z wykładziny

Niestety nie wszystkie zabrudzenia znikają po podstawowym czyszczeniu wykładziny. Zatem zabrać trzeba się było za miejscowe usuwanie śladów gumy i plasteliny. Do usuwania takich zabrudzeń używamy specyfiku i nazwie „Citrus Gel” firmy Prochem. Usuwanie gum jest zajęciem dość czasochłonnym. Środek chemiczny należy czasami nanieść i wypłukać kilka razy, zanim dotrze i spenetruje głębsze partie problemu.

Usuwanie plam z pisaków z wykładziny

Niestety oprócz elementów plasteliny, czy kilku gum, znaleźliśmy na czyszczonej wykładzinie także ślady pisaków. Do ich usuwania używamy specyfiku F10 (Special Stain Remover). Nanosimy, szczotkujemy i farba, pisak, czy ślad po długopisie wystarczy wypłukać. Z takimi problemami spotykamy się nie tylko w szkołach czy przedszkolach, ale także na domowych kanapach i narożnikach. 

Czyszczenie wykładziny ostatnie poprawki

Sam koniec procesu czyszczenia wykładziny w krakowskim przedszkolu to poprawki, których nie było dużo. Dla pewności przepłukaliśmy całość raz jeszcze odkurzaczem, aby w wykładzinie nie pozostał ani gram środka chemicznego. Zdaje się, że usługa została wykonana dobrze, a klient zadowolony, gdyż zadzwonił do nas po kilku miesiącach z prośbą o kolejne odświeżenie wykładziny i usunięcie plam.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.