...

Dlaczego warto czyścić materace

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, jakie negatywnie wpływające na nasze zdrowie rzeczy gnieżdżą się w materacach, na których śpimy. Zagrożenia te nie są widoczne gołym okiem (materac przykryty jest prześcieradłem). Utrzymywanie czystości na powierzchni materacy to czynność, którą należy wykonywać stosunkowo często, najlepiej raz na pół roku.

Dlaczego warto wyczyścić od czasu do czasu materac ?

Na materacach spędzamy około 1/3 naszego życia, zatem warto przyjrzeć się tej tematyce. Sen na czystym materacy pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Bakterie, wirusy i roztocza, które miesiącami, bądź nawet latami kłębią się w materacach utrudniają komfort nocnej regeneracji. Należy zdać sobie sprawę, iż z ludzkiego ciała co noc wydzielany jest pot, który oczywiście poprzez piżamę i prześcieradło dostaje się do materaca. 

Kolejnymi „dodatkami” pozostającymi po nocy na materacu są włosy i kawałki łuszczącego się naskórka. Stanowi to niestety wyśmienite pożywienie dla roztoczy i bakterii. Czy wiecie, że w materacu żyje nawet 1-3 milionów roztoczy ? O roztoczach przeczytasz tu. Oprócz czyszczenia materaca, należy oczywiście pamiętać o regularnej wymianie pościeli na czystą. Układanie twarzy na brudnej powłoczce poduszki też oczywiście nie należy do higienicznych czynności. Nie utrzymywanie czystości w łóżku wpływa oczywiście na pogłębianie się alergii.

Nie usuwane z materaca bakterie i roztocza mogą negatywnie wpływać na nasze oczy, błony śluzowe oraz skórę. Poza tym bakterie mogą być wdychane i w skrajnych przypadkach doprowadzić do zapalenia oskrzeli lub płuc.

Jak "zabrać się" za materac ?

Podczas czyszczenia materaca na terenie Krakowa przez naszą firmę przede wszystkim usuwamy chemicznie i ciśnieniowo:

  • bakterie,
  • roztocza,
  • naskórek i włosy,
  • pot,
  • resztki jedzenia i napojów,
  • zanieczyszczenia z krwi i moczu.

Należy pamiętać, iż mimo użycia profesjonalnej chemii, podczas czyszczenia nie zawsze udaje się usunąć ślady po krwi, moczu i innych zanieczyszczeniach organicznych. Dobrze wiemy, jak czasami często usunąć takie ślady z jasnych ubrań piorąc w pralce automatycznej.

Czynności pielęgnacyjne materacy, które możecie Państwo wykonać we własnym zakresie to między innymi: odkurzanie materaca na sucho, wietrzenie zimą na mrozie (zabija część bakterii i roztoczy), utrzymywanie optymalnej (stosunkowo niskiej) temperatury w sypialni, okresowe przewracanie materaca na drugą stronę. Jeśli do tych czynności raz na kilka – kilkanaście miesięcy dorzucimy usługę czyszczenia, to możemy być pewni, iż komfort naszego snu wzrośnie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.