...

Domowe sposoby na czyszczenie kanapy

Właśnie hasło „jak wyczyścić kanapę domowym sposobem” jest często wyszukiwanym przez naszych klientów słowem kluczowym. Myśląc o kanapie klienci oczywiście mają na uwadze także swoje sofy, narożniki, wersalki i inne meble tapicerowane służące do siedzenia i spania. Jak zatem wyczyścić kanapę pozbywając się z niej plam, zanieczyszczeń pozostawionych przez dzieci, zwierzęta i spowodowane innymi czynnikami ? Jakie sposoby na czyszczenie sprawdzą się w  domowym zaciszu ?

Zamówienie usługi czyszczenia

Rezerwacja usługi czyszczenia w Twoim domu to najprostsze rozwiązanie. Wydamy nieco więcej środków, ale mamy spokój, oszczędzamy czas na wyjazdy do wypożyczalni, szukanie środków piorących i własne siły. Ile wydacie na tą usługę ? Sprawdźcie w naszym cenniku ! Dodatkowo kanapa gwarantujemy krótki czas schnięcia. My takie usługi czyszczenia kanapy w Krakowie wykonujemy bardzo często. 

Zdradzę, iż osoby, które korzystały z tej trzeciej opcji często mówią nam:

  • ” Po co męczyłam się tyle razy z tą materiałową sofą, i tak jej nie usunąłem plam polecanym domowym sposobem
  • „Teraz dopiero widzę, jak wyglądała moja welurowa kanapa jak była nowa”
  • „Wydaliśmy sporo pieniędzy na środki do samodzielnego czyszczenia, a nie był efektów”
  • „Myślałem, że wyczyszczę na sucho, a zostały zacieki”

Osoby zainteresowane tematem czyszczenia w domowym zaciszu własnymi rękoma szczerze życzmy powodzenia. Jeśli coś nie wyjdzie tak jak chcecie, zapraszamy do kontaktu.

Czyszczenie kanapy na sucho

W Internecie także roi się od cudownych środków pomagających w usunięciu zanieczyszczeń na sucho. Niestety prawdą jest, iż niewiele z nich działa, a bez użycia profesjonalnego sprzętu  jesteśmy praktycznie zawsze skazani na porażkę. 

Magiczne płyny, szampony, proszki nawet gdyby pomagały w rozpuszczaniu brudu, to nie są w stanie finalnie go dostatecznym stopniu usunąć z czyszczonej powierzchni. Planując prace przy kanapie, narożniku lub sofie zacznij od wyboru dobrego i sprawdzonego środka, który przede wszystkim pomoże rozpuścić zabrudzenia (plamy, pot, kurz, rozlane soki itp.). Kolejny etap to próba ściągnięcia całej powstałej zawiesiny z brudem, która jest mniej lub bardziej wilgotna. Osiągnięcie tego celu chyba najbardziej przybliży gąbka lub ścierka z mikro-fibry. To właśnie ona ma szanse wchłonąć sporą dawkę wilgoci. Podsumowując solidne czyszczenie na sucho w 100% jest praktycznie niemożliwe

Czyszczenie kanapy odkurzaczem

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest użycie do kanapy odkurzacza ekstrakcyjnego. Nie każdy jednak ma dostęp do takiego sprzętu. Dodatkowo, jeśli ktoś pożyczy odkurzacz, to nie za bardzo wie jak go obsłużyć.

Większość osób, które odwiedzam, otwiera oczy ze zdziwienia widząc w ruchu spryskiwacz. Zaskoczeniem jest też miękka szczotka, która wciera delikatnie środek w głąb materiału. To on pracuje, zanim odkurzacz zajmuje się wysysaniem brudu z tapicerki. Rozumowanie przeciętnego klienta jest takie, iż wyłącznie odkurzacz załatwia sprawę. Nie jest do końca prawdą. Także niestety wiele osób widzi, że domowe sposoby na czyszczenie nie do końca działa. Tym bardziej, jeśli chcemy załatwić wyczyścić mebel bez odkurzacza. Jeśli już chcecie koniecznie spróbować, polecamy przetestować myjkę do okien firmy karcher. Podciśnienie w niej nie jest duże, ale słyszeliśmy, że niektórzy radzą sobie z powierzchownym usunięciem zabrudzeń właśnie za pomocą tego urządzenia.

Dlaczego domowe sposoby na kanapy nie zawsze działają ?

Musicie wiedzieć, iż na kanapach, narożnikach, sofach i innych meblach tapicerowanych znajduje się pot, kurz, brud, które latami kłębią się w miękkim materiale. Korzystając ze szmatki, gąbki, szczotki, płynu do naczyń, mydła i innych domowych specyfików nie zawsze doprowadzisz mebel do porządku. W najgorszym wypadku poprzez wcieranie detergentów i szczotkowanie możesz doprowadzić do utrwalenia plam, lub zniszczenia materiału. Dlaczego się tak dzieje ? Ponieważ nawet jeśli uda Ci się rozpuścić brud, to wnika on częściowo w głąb mebla i brakuje etapu odsysania i wypłukiwania. Jeśli w takim razie nie chcesz skorzystać z usługi czyszczenia świadczonej przez firmę, zdecyduj się chociaż na wypożyczenie odkurzacza ekstrakcyjnego, który pomoże w finalnym procesie usuwania brudu. Poniżej trzy polecane metody na samodzielne czyszczenie w domu.

Zakup sprzętu do czyszczenia kanap i narożników

Zakup odkurzacza do czyszczenia to wydatek rzędu ok. 1200zł w górę (nawet do kilku tysięcy złotych) + preparaty. Jeśli mamy więcej mebli i często je czyścimy, to możemy skusić się na taką opcję. Pamiętajmy o zarezerwowaniu przestrzeni w naszym domu lub mieszkaniu na odkurzacz ekstrakcyjny. Inwestycja może zwrócić nam się nawet po 2-3 latach. Oczywiście przy założeniu dość regularnego czyszczenia.

Wynajęcie odkurzacza do prania kanap

Wynajęcie sprzętu to koszt 50-70zł za dobę, do tego należy doliczyć koszt środków czyszczących kanapy. Jeśli mamy czas i wprawę, to zamiast zamawiać firmę zrobimy to sami i zaoszczędzimy kilkadziesiąt złotych. Ważne jest, aby wcześniej przestudiować instrukcję użytkowania, bądź zapytać w wypożyczalni jak czyści się kanapę odkurzaczem. Wydaje się to proste, ale takie wcale nie jest. Przyda się sprzęt dodatkowy:

  • szczoteczka do wtarcia chemii we włókna kanapy, 
  • wiaderko do wlewania wody do odkurzacza, 
  • szmatka do starcia ewentualnej wilgoci w podłogi.
Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.