...

Ile schnie tapicerka samochodowa po czyszczeniu

Chcesz doprowadzić auto do porządku. Znajdujesz firmę, która czyści tapicerkę w aucie, ale obawiasz się, że odbierzesz swój środek transportu i będzie on mokry w środku ?

Schnięcie tapicerki w gorący dzień

Kilkukrotny proces wypłukiwania wiąże się z wilgocią po czyszczeniu. W piękny słoneczny dzień czas schnięcia tapicerki będzie krótki. Może wynieść nawet kilkadziesiąt minut ! Tak kilkadziesiąt minut. Gdy słońce praży, temperatura w aucie może sięgnąć kilkudziesięciu stopni. Tapicerka samochodowa wysycha wówczas dosłownie błyskawicznie. Pomoże dodatkowo oprócz wysokiej temperatury ruch powietrza. Otwarte drzwi i auto po naszej usłudze suche w bardzo krótkim czasie !

Czas schnięcia w deszczowy dzień

Deszczowe dni są dość ciężkie i tapicerka nie będzie miała dobrych warunków do schnięcia. Podstawową czynnością, którą trzeba wykonać to schowanie auta do garażu lub co najmniej pod wiatę. Jeśli będzie stało na świeżym powietrzu, to musimy zamknąć okna, a to wydłuży parowanie.

Zatem jeśli warunki pogodowe są złe, to należy procesowi schnięcia pomóc.

Przeciętny czas schnięcia tapicerki w aucie

Warto obserwować pogodę i jeśli planujecie doprowadzenie do przyzwoitego stanu auta we własnym zakresie to dobra praktyka. Jeśli korzystacie z usługi zewnętrznej firmy, to sprawa jest prostsza. Zazwyczaj usługodawca zapewnia wysuszenie auta w środku.

Należy pamiętać, że profesjonalna firma zawsze świadczy usługę w takim sposób, żeby siedzenia były nie mokre, ale jedynie wilgotne. Można je porównać po czyszczeniu z ubraniem wyciągniętym z pralki. Polecamy odkurzacze, które czyszczą materiał tapicerki w taki sposób, aby pozostała w nim minimalna ilość wilgoci. Dzięki temu można czyścić także chłodniejsze czy deszczowe dni.

Nawet jeśli warunki pogodowe nie będą bardzo sprzyjające, a auto oddamy firmie, możemy się spodziewać, że czas schnięcia nie będzie dłuższy niż kilka – kilkanaście godzin.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.