...

Jak szybko wysuszyć auto po czyszczeniu

Jeśli auto zostało wyczyszczone i jest wilgotne, lub nawet mokre wewnątrz, to należy je dobrze wysuszyć. Ciężko użytkować auto, które ma mokre siedzenia czy inne elementy wnętrza. Oczywiście użytkowany samochód po jakimś czasie sam wyschnie, ale nie należy pozostawiać tego procesu bez naszego wkładu.

Sposoby te można także wykorzystać podczas suszenia wnętrza auta po zalaniu. Należy przy tym pamiętać o identyfikacji źródła problemu, aby się nie powtórzył.

Suszenie auta wentylatorem

Jeśli świadczymy usługę w ponury, deszczowy dzień, to auto wstawiamy do naszego obszernego garażu. Po doprowadzeniu go do porządku ustawiamy w pobliżu otwartych drzwi wentylator. Wymuszony obieg powietrza znacznie przyśpiesza schnięcie siedzeń.

Jest to stosunkowo wydajny i jednocześnie najmniej energochłonny sposób osuszania. Jeden wentylator potrafi dosuszyć wilgotne w środku auto w kilka lub kilkanaście godzin. Czas ten zależy od temperatury w pomieszczeniu, lub na zewnątrz i poziomu wilgotności powietrza. 

Prace wentylatora należy podzielić na kilka etapów ustawiając go przy każdych otwartych drzwiach samochodu na wymagany czas. Oczywiście idealnie jeśli posiadamy dwa wentylatory. Czas schnięcia samochodu w środku możemy wówczas skrócić. 

Suszenie auta nagrzewnicą

Nagrzewnica, piecyk elektryczny czy inne urządzenie pomoże nam w wysuszeniu samochodu. Idealnym jest połączenie takiego urządzenia z funkcją wentylatora. Wówczas pomagamy ciepłemu powietrzu penetrować wilgotne wnętrze auta. 

Należy zwrócić uwagę, że jest to także dość energochłonny sposób suszenia. Źródło ciepła o mocy 2-3 kW może w ciągu godziny skonsumować 2-3 kWh, co przy rosnących kosztach energii elektrycznej może być odczuwalne. Na pocieszenie dodamy tylko, że ten sposób powinien być szybszy, niż użycie samego wentylatora. 

Suszenie podłogi pod dywanikami

Chcemy szczególną uwag e zwrócić na materiał pod dywanikami samochodowymi. Szczególnie w przypadku gumowych dywaników jest to bardzo istotne. Jeśli podłoga w aucie była czyszczona na mokro, to te miejsca muszą zostać dobrze wysuszone. 

Jeśli w aucie nakryjemy wilgotną podłogę gumowymi dywanikami, to może ona nie wyschnąć i po kilku czy kilkunastu dniach być może pojawi się brzydki zapach stęchlizny. Zatem jeśli nie jesteście pewni, czy podłoga jest sucha, co szczególnie zdarza się po czyszczeniu wnętrza auta, warto przez 2-3 dni wyciągać na noc dywaniki i tym sposobem pomożemy w odparowaniu wilgoci. Oczywiście patenty z wentylatorem, czy grzejnikiem też skutecznie pomogą w suszeniu podłogi. 

Suszenie auta a piękne słoneczne dni

Pogoda jest w branży czyszczenia wielkim sprzymierzeńcem. Jedyną czynnością, którą musisz zrobić w piękny, słoneczny dzień, to otworzyć drzwi w samochodzie i klapę bagażnika. Proces schnięcia będzie łatwy, szybki i przyjemny. samochód będzie suchy i gotowy do użytku już nawet po kilkudziesięciu minutach.

Jeśli boisz się pozostawić otwarte auto, przykładowo mieszkając w ruchliwym miejscu, wystarczy, że zrobisz szczeliny w oknach. Możesz także przykładowo raz na godzinę przewietrzyć samochód

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.