...

Jak usunąć brzydki zapach z siedzenia w aucie

Brzydki zapach wydobywający się z siedzenia samochodowego może być nie lada problemem. Zamknięta kabina dodatkowo nie sprzyja wietrzeniu. Dodatkowo nawet jeśli wietrzymy, to często nie przynosi to zamierzonego efektu. Wylało się mleko, ktoś zwymiotował, a może mamy inny problem w aucie. Sprawdź jak temu zaradzić. 

Zidentyfikuj źródło problemu

Przede wszystkim dobrze wiedzieć, co jest źródłem problemu w naszym aucie. To informacja, którą musisz znać. Jeśli nie poradzisz sobie we własnym zakresie, poprosisz o pomoc fachowca. On musi wiedzieć w czym tkwi problem. Niestety nie zawsze właściciel auta wie, co się stało. Czasami coś się rozleje, a skutek czuć dopiero po kilkunastu dniach, a czasami i później. 

Zapach skisłego mleka w aucie

Zapach rozlanego mleka może być naprawdę okropny. I nie mówimy tu o świeżym mleku, które co dopiero wsiąkło w tapicerkę samochodu. Mleko dostaje się w materiał. Znika, wchłania się w materiał. Przecieramy ścierką z wierzchu mając nadzieję, że już jest po wszystkim. 

Mija kilka albo kilkanaście dni i pojawia się problem strasznego zapachu. Im cieplej, tym problem pojawia się szybciej i daje znać z większą intensywnością. Co robić ? Smród nie do wytrzymania. 

Jeśli jesteście w stanie zdemontować zalaną mlekiem część tapicerki (siedzenie, podłokietnik, kanapę) to należy ją po prostu gruntownie przepłukać. Jeśli nie mamy takiej opcji, żeby zalaną część wyciągnąć z auta, musimy radzić sobie inaczej. Rozwiązaniem może być odkurzacz, który wyciągnie pod ciśnieniem skisłe mleko. Użyć możemy sprzętu, który ma opcję wciągania wody (przykładowo WD3 firmy Karcher). Najpierw próbujemy bez nawilżania, a potem nakrapiamy brudną powierzchnie a następnie wyciągamy wilgoć odkurzaczem).

Jeśli efekt nie będzie zadowalający, to warto zerknąć w stronę mocnego odkurzacza ekstrakcyjnego. On nakrapia czyszczony materiał i od razu wyciąga z niego wodę wraz z problemem.

Zapach wymiocin w aucie

Na ten temat mógłby się wypowiedzieć z pewnością niejeden taksówkarz. Problem klienta, który źle się poczuł, może nawet niekoniecznie z powodu dużej ilości alkoholu jest tragedią. Auto po prostu śmierdzi. Jak tu jechać po kolejnego klienta ?

Ok, spokojnie. Przede wszystkim należy jak najszybciej usunąć nieczystość. To zapobiegnie głębokiemu wniknięciu problemu w materiał. A co potem ? Niestety nie mamy dobrych wieści. Użycie miski z ciepłą wodą i gąbki może nie pomóc. Właściwie na pewno nie pomoże. Zostaje wizyta w zakładzie czyszczącym auta, lub pożyczenie odkurzacza, który pod ciśnieniem usunie problem z materiału. Takie usługi prania tapicerki w aucie pod Krakowem świadczy nasza firma 🙂 Zresztą w przeszłości odwiedziło nas już kilku klientów podobnym problemem.

Dezodoranty i neutralizatory zapachu

Czy właścicielowi auta pomoże neutralizator brzydkich zapachów, dezodorant lub inny środek zapachowy ? Nie mamy dobrych wieści. Takie rzeczy są przydatne w małych zabrudzeniach. Przy większych problemach, których podstawa nie została usunięta taki środek będzie bezużyteczny. Nakrapianie takich rzeczy, to jak perfumowanie wiecie czego…

Oczywiście wszystkie neutralizatory i inne środki pomagają, ale jednocześnie muszą zostać użyte przykładowo z odkurzaczem. 

Płukanie ekstrakcyjne tapicerki

Świetnym sposobem na usuwanie niechcianych zapachów jest użycie ekstrakcyjnego czyszczenia wraz z odpowiednimi środkami. Neutralizator zapachu moczu, wymiocin i innych zapachów wraz ze środkiem czyszczącym i wyciąganiem problemu z wnętrza materiału. Te trzy sposoby połączone ze sobą najczęściej dają sukces. 

Ozonowanie

Ozonowanie w samochodzie pomaga likwidować bakterie, grzyby i brzydkie zapachy. Z pewnością nie zaszkodzi, a może pomóc. Polecamy ozonowanie na ostatnim etapie usuwania brzydkich zapachów. Może to być skuteczny sposób w przypadkach, gdy auto ma dziwny i nieprzyjemny zapach, a nie wiemy co jest jego przyczyną.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.