...

Jak usunąć plamę z siedzeń w samochodzie

Siedzenia i kanapa w samochodzie to miejsca, które dość mocno narażone są na codzienny brud wynikający z użytkowania samochodu. Nierzadko oprócz zwykłych plam, cieni i innych kłopotliwych spraw, występują na materiale specyficzne zabrudzenia pochodzące z określonych źródeł. Poniżej wykaz środków chemicznych, które pomogą nam w usuwaniu plam z siedzeń w aucie. Być może uda się wyczyścić siedzenie we własnym zakresie

Środek Power Burst firmy Prochem do siedzeń samochodowych

Ten środek chemiczny pomoże właścicielowi auta usunąć szczególnie trudne plamy pochodzące z butów. Ziemia, piasek i inne codzienne zabrudzenia, których nie usunie zwykły płyn czy proszek do prania, zapewne usunie Power Burst. 

Smoła, klej, guma na fotelu samochodowym

Wszelakie zabrudzenia typu guma do żucia, smoła, niektóre kleje to niełatwe do usunięcie problemy. Środek Citrus Gel nakładamy na miejsce zabrudzenia pozostawiając na kilka – kilkanaście minut. Następnie używamy odkurzacza, lub miękkiej szczoteczki, aby pozbyć się zabrudzenia z siedzenia samochodowego

neutralizator zapachów do tapicerki

Brzydkie zapachy na samochodowej kanapie

Jeśli po usunięciu brudu i plamy z siedzenia w aucie nadal czujemy nieprzyjemny zapach, to z pewnością należy użyć neutralizatora. Środek należy nanieść na powierzchnię, wetrzeć szczotką, a następnie najlepiej wypłukać.

odplamiacz na kanapy

Krew, Smoła na siedzeniu w aucie

Krew, smoła, ślad po tonerze z drukarki i inne ciężkie zabrudzenia pomoże usunąć z kanapy samochodowej lub fotela właśnie ten środek. Jest to gotowy roztwór o zapachu cytrynowym. 

odplamiacz farb do kanapy

Pasta do butów, pisak i inne problemy na siedzeniu w aucie

Przedstawiamy środek na bazie rozpuszczalnika, który może nam pomóc w usunięciu z tapicerki lub innego miejsca: lakieru do paznokci, oleju, farby, smaru, tuszu i innych zabrudzeń. 

neutralizator uryny z kanapy

Problem moczu na tapicerce auta

Właściciele psów, kotów czy Rodzice wiedzą, jak łatwo powstają w aucie zabrudzenia od moczu a jak potrafią być później problematyczne. Zapach po kilku dniach może być nie do zniesienia. To właśnie Urine Neutraliser potrafi pomóc nam pozbyć się tego kłopotu. Oczywiście sugerowane jest końcowe wypłukanie z siedzenia samochodowego źródła problemu. 

F10 do czyszczenia kanap

Farba, olej, klej na kanapie samochodowej

Przedstawiamy wyśmienity środek, który z kanapy bądź siedzenia w aucie usunie farbę, olej, pisaki, długopisy i inne tego typu kłopotliwe plamy. 

Zanim użyjemy odplamiacza

Zanim będziemy chcieli użyć odplamiacza specjalistycznego, należy próbować usunąć kłopotliwą plamę uniwersalnymi środkami. Jeśli te zawiodą, zabieramy się za próby dedykowanymi środkami. 

Przed użyciem odplamiacza na siedzeniu samochodowym, należy wykonać test odporności materiału. Jeśli okaże się, że materiał „gubi” kolor należy się wstrzymać. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że wszystkie do tej pory materiały tapicerowane, z którymi mieliśmy kontakt sprawowały się bardzo dobrze w zakresie odplamiania.

Jeśli nie poradzimy sobie z odplamianiem tapicerki auta we własnym zakresie, zawsze można poprosić o pomoc specjalistów. Zaoszczędzimy czas i środki wydane na chemię. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.