...

Jak wybrać kanapę

Tak prozaiczne zadanie jak wybór kanapy do domu czy mieszkania może być po prostu trudny. Wybór tych mebli jest tak ogromny, iż dosłownie godzinami można analizować wystawy sklepowe. Jest kilka podstawowych zasad, dzięki którym możemy uniknąć późniejszych kłopotów z użytkowaniem i eksploatacją kanap

Kanapa duża czy mniejsza

Wnętrza, pokoje, salony są bardzo różnej wielkości. Bywają sytuacje, iż właściciel próbuje „wcisnąć” kanapę na wyrost, na zapas. Ot tak, żeby zmieściła się na niej jedna osoba więcej, lub przenocował wysoki gość będący u nas okazjonalnie. Często mebel zabiera cenne miejsce a wielkość mebla wykorzystywana jest bardzo rzadko. 

Kupujmy zatem kanapę nie za małą, ale też nie za dużą. Powierzchni mieszkania nie powiększymy, a dyskomfort ciasnoty zbyt dużego mebla może nam przeszkadzać wiele lat.

Jaki kolor kanapy

Kolorystyka kanap jest ogromna. Białe, czarne, różowe, chyba każdy kolor, który wpadnie nam do głowy jest osiągalny. Oprócz tego, by kanapa pasowała kolorystycznie do stylizacji naszego wnętrza i gustu domowników, należy wziąć pod uwagę coś jeszcze. 

Często niezbyt dobrze dobrany kolor jest problematyczny w późniejszym czyszczeniu kanapy tapicerowanej. Jasne powierzchnie kanap szczególnie przy dzieciach, czy zwierzętach to proszenie się o kłopoty. Plamy, zacieki, cienie mogą towarzyszyć nam już po kilku tygodniach użytkowania mebla. Polecamy odcienie szarości, niebieskiego, zielonego, barwy nie za jasne, ale też nie za ciemne. 

Kanapa stojąca na nóżkach czy nie

Jeśli zakupimy kanapę stojącą na wyższych nóżkach (około 10cm), to mamy dużą szansę na utrzymanie czystości pod nią. O ile być może nie użyjesz pod nią swobodnie moppa, to jednak urządzenie w postaci odkurzacza typu rumba doskonale poradzi sobie z kurzem i innymi nieczystościami kłębiącymi się pod kanapą.

Ze skóry czy materiałowe ?

Choć skóra jest synonimem luksusu, to jednak ma kilka podstawowych wad:

  • wymaga specyficznych metod czyszczenia skóry,
  • jest sporo droższa od materiałowej,
  • lubi się przykleić do gołej skóry użytkownika, co jest problematyczne szczególnie w okresach ciepłych.

Kanapa z ekoskóry ?

Zdecydowanie odradzamy kanapy i inne meble z ekoskóry. Nawet przy odpowiednim dbaniu o ten materiał, występuje duże ryzyko pękania. Tak uszkodzona ekoskóra łuszczy się i wygląda bardzo nieładnie. Lepiej wybrać dobry tradycyjny materiał, niż kanapę z ekoskóry. 

Pojemnik na pościel

Zdecydowana większość kanap, lub narożników posiada pojemniki na pościel. Oczywiście można tam przechowywać także inne „skarby”. Przy zakupie należy jedynie zwrócić uwagę na stabilność konstrukcji. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.