...

Jak wybrać materac

Zakup materaca to nie jest błaha sprawa. Należy się do tego dobrze przyłożyć, gdyż spędzisz na nim najprawdopodobniej 1/3 a może i większą część swojego życia. Komfortowy sen i wypoczynek każdej nocy to główne zadanie materaca. Indywidualnie dobrany, dobrze dopasowany, wykonany z materiału wysokiej jakości materac to główne cechy które powinny go charakteryzować.

Osobisty zakup materaca

Jeśli planujesz osobisty zakup materaca, to najpierw wytypuj punkty, w których możesz go kupić. Na test każdego z materacy zarezerwuj kilka minut. Zrób to w lekkich ubraniach, a nie w kurtce czy płaszczu. A po co testować materac ? Przy zakupie butów przymierzasz je i sprawdzasz, czy są wygodne. To samo powinieneś zrobić przy zakupie materaca.

Doradca będący w sklepie z materacami powinien zadać ci kilka kluczowych pytań i na ich podstawie zawęzić zakres poszukiwań z posiadanej ekspozycji ekspozycji.

Na miejscu ważne jest wytypowanie kilku modeli. Wszak materacy czasami na wystawie jest kilkadziesiąt. Jeśli chciałbyś na każdym spędzić chociaż jedną – dwie minuty, to wiesz ile potrzebujesz czasu na zakup? 🙂 Po drugie oprócz czasu ważny jest jeszcze jeden aspekt. Po wylegiwaniu się na kolejnych materacach pod koniec swoich poszukiwań z pewnością zapomniałbyś jakie odczucia były na tych pierwszych. Test każdego kolejnego wprowadzałby w zakłopotanie i tylko utrudnił wybór.

Materac twardy czy miękki

W skrócie twardość materaca H2 polecana jest dla osób o masie ciała do 80kg. Okolice 80-100kg to optymalna twardość materaca H3. Powyżej tej masy zalecane są materace o twardości H4.

Wstępnie możesz ocenić twardość materaca robiąc prosty test. Leżąc na materacy brzuchem do góry, wkładasz dłoń pod powierzchnię pleców. Jeśli wchodzi ona lekko, to znaczy że materac jest raczej zbyt twardy. Gdy ręka nie chce wsunąć się pod plecy najprawdopodobniej materac jest zbyt miękki dla Ciebie. Ręka powinna chować się pod plecami z delikatnym oporem. To może być sygnał, że być może dobrze trafiłeś z twardością materaca !

Główne kryteria dane pod uwagę podczas zakupu materaca to waga i wzrost. Generalnie osobom niższym i lżejszym proponowane są najczęściej bardziej miękkie materace. Klienci większego wzrostu i wagi potrzebują najczęściej materaca nieco twardszego. Należy dodać, iż twardość materaca to odczucie w dużej części subiektywne. 

A co jeśli jedna z osób jest niska i lekka a druga wysoka i cięższa ? W takich przypadkach najlepiej szukać materacy spersonalizowanych, w których powierzchnia odpowiednio dopasowuje się do nacisku. Można także kupić dwa dopasowane pojedyncze materace i w ten sposób ułożyć z nich podwójne spanie.

Materac ze zdejmowanym pokrowcem

Bardzo rozsądną opcją jest zakup materaca ze zdejmowanym pokrowcem. Przede wszystkim możesz dowolnym momencie zdjąć go i uprać. To właśnie na pokrowcu materaca znajduje się najwięcej zanieczyszczeń i innych bakterii i roztoczy które mogą ci przeszkadzać.

Niestety jeśli kupiliśmy materac ze zdejmowanym pokrowcem, to nie zawsze zmieścimy go do pralki. Wówczas pozostanie pranie przykładowo w wannie. Można także zamówić usługę chemicznego czyszczenia materaca. Musimy mieć jednak świadomość, że nie zawsze udaje się doprowadzić materac do stanu w jakim go kupiliśmy.

W ostateczności można zamówić nowy pokrowiec na materac. Przykładowo na portalu Allegro wiele firm szyje takie po podaniu dokładnych wymiarów materaca.

Nakładka na materac

Rozwiązaniem, które może pomóc zminimalizować ryzyko zabrudzenia materaca jest specjalna nakładka. Ona będzie stanowiła barierę przed brudem, który może wniknąć w pokrowiec i sam materac.

Zakup materaca przez Internet

Z pewnością wiele z was nasłuchało się i naczytało, że aby kupić materac, trzeba koniecznie wybrać się do sklepu, położyć, wypróbować a może i nawet wypożyczyć na kilka dni do domu i samemu osobiście go przetestować. Otóż nie ma co się oszukiwać, ludzie często nie mają czasu, żeby chodzić po sklepach i wylegiwać się na proponowanych przez sprzedawców materacach. Kolejna sprawa … to jak czujesz się w dniu zakupu materaca niekoniecznie odpowiada temu jak będziesz czuł się przez kolejne tygodnie czy miesiące nocami. Dobry humor to i materac wydaje się być komfortowy oraz wygodny, zły humor, czy zmęczenie powoduje, iż jesteśmy ewidentnie bardziej negatywnie nastawienie do materaca, który mamy na oku. Zakup materaca przez Internet to przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda. Możesz na spokojnie w zaciszu domowym poczytać opinie, sprawdzić cechy materacy, porównać ich ceny i opinie.

Jest wiele sklepów z materacami, na których możesz uzyskać pomoc i odpowiedź na pytania które Cię nurtują. Są także sklepy, które posiadają czaty online. Możesz także skorzystać ze sklepu Allegro, gdzie czekają na Ciebie setki, a może i tysięcy materacy do których istnieją także realne opinie użytkowników.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.