...

Jak wyczyścić fotelik lub nosidełko samochodowe dla dziecka

Dziecko w samochodzie – zje ciastko, wypije soczek, a przy okazji zazwyczaj trochę nakruszy i odrobinę wyleje 🙂 Rodzice doskonale wiedzą, jak może wyglądać samochodowe siedzisko małej pociechy, gondola, lub też wózek, którym wozimy dziecko na spacery. Jak to uprać, jak wyczyścić, aby usunąć plamy, zacieki i inne przykre rzeczy ?

Źródło zabrudzeń

Jedzenie, napoje, okruchy, plamy od butów i inne podobne rzeczy. Niezależnie od wieku zakres tego co pojawia się na siedzisku wykorzystywanym przez dziecko jest podobny. Do pewnego czasu możemy sobie dać z tym radę we własnym zakresie. Jednak gdy przyjdzie nam walczyć przykładowo z przykrym zapachem skisłego mleka, może być różnie. 

Samodzielne czyszczenie fotelika samochodowego

Jeśli dziecięcy fotelik samochodowy lub nosidełko nie są bardzo zabrudzone, może pomóc nam wilgotna szmatka lub gąbka. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się do pewnego momentu.  

Przychodzi okres, w którym przecieranie czystą wodą lub lekkim detergentem po prostu przestaje pomagać. Na powierzchni fotelika pozostają smugi a zapach jest coraz bardziej nieprzyjemny. W takim przypadku powinniśmy gruntownie namoczyć fotelik (woda lub roztwór ze środkiem czyszczącym), a następnie równie mocno go wypłukać. Z pomocą może przyjść nam wąż ogrodowy lub ciśnieniowa myjka. 

Jest szansa, że uda się uniknąć zacieków, a jeśli powstaną to być może poradzimy sobie z ich usunięciem wilgotną szmatką. Problemem może być jednak czas schnięcia. Namoczone materiały, choć najczęściej niezbyt grube, mogą jednak długo odparowywać. Takie czynności ze względu na spore ilości użytej wody najlepiej wykonywać w wannie, na tarasie lub innym miejscu skutecznie odprowadzającym wodę. Najlepiej robić to w lecie, wysokie temperatury będą naszym sprzymierzeńcem. Unikniemy też sytuacji, w której schnące całymi dniami akcesoria dziecięce zaczną w końcu brzydko pachnieć od stęchlizny. 

Czyszczenie chemiczne fotelika w firmie

Być może z pomocą przyjdzie firma, która czyści tapicerkę samochodową. To właśnie takie zakłady posiadają oprócz dobrej chemii, także odpowiedni sprzęt. Dzięki niemu nadmiar wody z fotelika samochodowego zostanie wyciągnięty. 

Nie będziecie się musieli bać, że fotelik, wózek, czy nosidełko Waszej pociechy będzie schło długi okres czasu. Takie drobiazgi, choć wilgotne po usłudze czyszczenia, można postawić w domu. Kilka godzin i sprzęt powinien być suchy oraz zdatny do użytku. Zatem jeśli masz taką możliwość oddaj akcesorium firmie czyszczącej foteliki samochodowe

Środki chemiczne do prania dziecięcych fotelików

Podczas czyszczenia samochodowego fotelika dla dziecka, czy innego mebla, należy zwrócić uwagę na środki czystości. Powinny one być atestowane, biodegradowalne i bezpieczne dla najmłodszych. 

Należy zwrócić uwagę, iż w procesie samodzielnego czyszczenia w domu, może wystąpić problem z wypłukaniem, chemii. Dlatego warto zlecić takie czyszczenie firmie, lub podnająć odkurzacz, który wyciągnie i finalnie dokładnie wypłucze pozostałości detergentu z czyszczonego materiału. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.