...

Jak wyczyścić narożnik domowym sposobem

Pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy na narożnik coś się wyleje wysypie, to chwycenie szmatki lub gąbki i starcie zanieczyszczenia. Takie postępowanie może przynieść chwilową poprawę, gdyż brud znika zostając wtarty w materiał i częściowo usunięty. A jeśli nie da się tą metodą ? Niestety po wyschnięciu czyszczonego materiału na narożniku najczęściej powstają zacieki, cienie czy też kolejne plamy.

Jeśli jednak Twój narożnik wygląda bardzo źle tak jak ten ze zdjęcia poniżej, to niestety domowy sposób za pomocą szmatki, czy gąbki nie zda egzaminu. Nie rób tego, oszczędzisz czas i nerwy. Wyczyścić narożnik w takim stanie można jedynie dobrą chemią a następnie usunąć brud odkurzaczem ekstrakcyjnym na przykład firmy Karcher.

Skuteczny domowy sposób na czyszczenie narożnika

Jednak domowy sposób na czyszczenie narożnika nie kończy się jedynie na gąbce, szmatce i tym podobnym akcesoriom. Czyściliśmy kiedyś narożnik u klientki, która powiedziała, że doraźnie znalazła ciekawy sposób na jego utrzymanie w jako takiej czynności. Otóż była to myjka Karcher do okien. Do pewnego czasu pomagała ona wysysać powierzchowne zabrudzenia i niewielkie plamy, jednak po pewnym czasie zabrakło albo siły w tym urządzeniu, albo odpowiedniego środka, który rozpuściłby brud. W końcu zaprosiła nas na gruntowne czyszczenie narożnika.

Wynajęcie odkurzacza do czyszczenia narożnika

Dobrym i być może udanym rozwiązaniem, aby wyczyścić Wasz narożnik jest wynajęcie i użycie odkurzacza do czyszczenia. Musisz w tym przypadku liczyć się z kosztem rzędu 50-80 PLN za wynajęcie sprzętu. Przydałby się jakiś dobry środek, pewnie kupisz go za kilka złotych na pojedynczy narożnik. Do tego musisz przeliczyć swój czas przeznaczony na jazdy i pracę przy narożniku. Z pewnością zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych, pytanie czy warto. Kolejna sprawa, czy czyszczenie przyniesie efekt… Nie jest to taka prosta sprawa, jak się wielu osobom wydaje.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.