Jak wyczyścić narożnik

Jak wyczyścić narożnik

Narożniki to meble, których kształt przypomina najczęściej kształtem literę „L”. Spotykaliśmy na swojej drodze także narożniki w kształcie litery „U”. Są to duże meble, które najczęściej zamawiają klienci posiadający duże salony. Właściwie ciężko znaleźć dziś dom, czy mieszkanie, w którym nie byłoby większego czy mniejszego narożnika. Kojarzą się on z komfortem i stanowi często miejsce wypoczynku całej Rodziny. Najłatwiejszym, ale oczywiście nie darmowym sposobem na doprowadzenie mebla do porządku jest firma zajmująca się czyszczeniem kanap z dojazdem. Jeśli jednak masz czas i chęci na próby i testy we własnym zakresie, czytaj dalej. 

Pierwsze co przychodzi nam do głowy, gdy na narożnik coś się wyleje wysypie, to chwycenie szmatki lub gąbki i starcie zanieczyszczenia. Takie postępowanie może przynieść chwilową poprawę, gdyż brud znika zostając wtarty w materiał i częściowo usunięty. A jeśli nie da się tą metodą ? Niestety po wyschnięciu czyszczonego materiału najczęściej powstają zacieki, cienie czy też kolejne plamy.

Jeśli jednak Twój narożnik wygląda bardzo źle tak jak ten ze zdjęcia poniżej, to niestety domowy sposób za pomocą szmatki, czy gąbki nie zda egzaminu. Nie rób tego, oszczędzisz czas i nerwy. Czyszczenie w takim stanie można wykonać jedynie dobrą chemią a następnie usunąć brud odkurzaczem ekstrakcyjnym na przykład firmy Karcher.

Czyszczenie domowym sposobem

Jeśli chcemy podziałać przy czynności czyszczenia we własny zakresie, domowym sposobem, mamy dla Was patent. Poszukać należy środka dedykowanego do tapicerki (meblowej lub samochodowej). Przykładem takiego chemicznego środka jest Velor Pro firmy K2. Choć producent zaleca używanie go do czyszczenia sufitu w samochodzie, to jednak świetnie sprawdzi się także do mebli, w tym do narożnika. Miły zapach, świeża woń pomarańczy i pełna gotowość do użycia to zalety tego produktu do czyszczenia narożnika.

Skuteczny domowy sposób na czyszczenie materiału

Jednak domowy sposób na  nie kończy się jedynie na gąbce, szmatce i tym podobnym akcesoriom. Czyściliśmy kiedyś narożnik u klientki, która powiedziała, że doraźnie znalazła ciekawy sposób na jego utrzymanie w jako takiej czynności. Otóż była to myjka Karcher do okien. Do pewnego czasu pomagała ona wysysać powierzchowne zabrudzenia i niewielkie plamy, jednak po pewnym czasie zabrakło albo siły w tym urządzeniu, albo odpowiedniego środka, który rozpuściłby brud. W końcu zaprosiła nas na gruntowne czyszczenie.

Czyszczenie domowym sposobem

Jeśli kupujemy powyższy środek chemiczny przez Internet, najlepiej od razu dorzucić do swojej paczki kilka ściereczek z mikro-fibry. 

Chemiczne czyszczenie

Narożniki to meble dość intensywnie użytkowane. Na nich oglądamy telewizję, często najmłodsze pociechy spożywają posiłki, a nie są także rzadkością goście na weekendowych spotkaniach. A to spadnie jakiś sos, a to wyleje się kawa, nie dopilnujemy psa, który wskoczy na narożnik po spacerze. I tak z dnia na dzień rośnie stopień zabrudzenia naszego tapicerowanego narożnika. Co zrobić, gdy brud zaczyna nam nadmiernie przeszkadzać lub z powierzchni narożnika wydobywa się dziwny zapach ? Oczywiście wyczyścić powierzchnię. Poniżej zdjęcie jaka może być różnica po zamówieniu usługi.

Wynajęcie odkurzacza do czyszczenia

Dobrym i być może udanym rozwiązaniem, aby wyczyścić Wasz narożnik jest wynajęcie i użycie odkurzacza do czyszczenia. Musisz w tym przypadku liczyć się z kosztem rzędu 50-80 PLN za wynajęcie sprzętu. Przydałby się jakiś dobry środek, pewnie kupisz go za kilka złotych na pojedynczy narożnik. Do tego musisz przeliczyć swój czas przeznaczony na jazdy i pracę przy narożniku. Z pewnością zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych, pytanie czy warto. Kolejna sprawa, czy czyszczenie przyniesie efekt… Nie jest to taka prosta sprawa, jak się wielu osobom wydaje.

Firma czyszcząca

Najprostszym, najszybszym i wbrew pozorom najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zamówienie usługi czyszczenia przez zawodowo zajmującą się tym firmę. Osoby na co dzień czyszczące narożniki najlepiej wiedzą, jakich środków używać, jak technicznie wykonać czyszczenie, aby efekt był jak najlepszy. Jeśli jesteście mieszkańcami Krakowa, to oczywiście usługę możecie zamówić u nas telefonicznie. 

Ile kosztuje czyszczenie

Koszt czyszczenia zależy od jego wielkości, ilości poduszek i stanu zabrudzenia. Z doświadczenia wiemy, iż czyszczenie białego czy bardzo jasnego narożnika jest o wiele bardziej pracochłonne, niż czyszczenie szarego mebla. Na zwiększenie kosztu czyszczenia wpływają czynniki dodatkowe, takie jak miejscowe odplamianie, czy użycie neutralizatora zapachu. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis