...

Jak wyczyścić pod-sufitówkę w samochodzie

Część sufitowa w samochodzie znajduje się nad głową, stąd stosunkowo rzadziej występuje potrzeba ingerencji w jej stan. Zazwyczaj jest jednak jasna, co powoduje, że nawet najmniejsze dotknięcie czymś brudnym może pozostawić po sobie nieładną pamiątkę w postaci plamy.

Pod-sufitówka w samochodzie jest dość delikatnym elementem jego wyposażenia. Zatem do czyszczenia sufitu w aucie trzeba podejść nadzwyczaj ostrożnie. Ewentualne odklejenie może wiązać się ze sporym problemem. 

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na czyszczenie sufitu materiałowego w aucie.

Wilgotna szmatka

Przy niewielkich zabrudzeniach, smugach, cieniach możemy najpierw spróbować zastosować zwykłą szmatkę nawilżoną wodą. Jeśli będzie to materiał higroskopijny, czyli wiążący wodę, tym większą mamy szansę na sukces. Ważne jest, aby użyć jak najmniejszej ilości wody, gdyż nawet jej niewielkie ilości mogą pozostawić po wyschnięciu zacieki.

Bonet do czyszczenia sufitu w samochodzie

Dostępna jest szeroka gama środków chemicznych do czyszczenia sufitu w samochodzie.Każdy z nich posiada instrukcję użytkowania. Generalnie zasadą jest nawilżenie szmatki, a potem przecieranie nią brudnych miejsc aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Inna technika polega na spryskaniu sufitu, a potem praca ze szmatką. Efekty zazwyczaj są zadowalające, o ile stan sufitu nie jest bardzo zły.

Spryskiwacz ze środkiem czyszczącym

Testowaliśmy w przeszłości także metodą czyszczenia sufitu za pomocą spryskiwacza. Tu użyć należy zamiast środka chemicznego do czyszczenia tapicerki. Natryskujemy roztwór na materiał sufitu a następnie pracujemy za pomocą szmatki higroskopijnej (mikro-fibra, bądź miękki ręcznik) celem jak najlepszego wyciągnięcia wilgoci i brudu z czyszczonej powierzchni.

Czyszczenie sufitu odkurzaczem

Do czyszczenia sufitu w aucie można użyć także odkurzacza ekstrakcyjnego. Natryskujemy sufit środkiem czyszczącym i następnie wypłukujemy brud z wodą odkurzaczem. Należy jednak pamiętać, iż ta technika jest polecana wyłącznie dla solidnie przyklejonych materiałów sufitowych. 

Bezwzględnie należy wykonać test na małym kawałku powierzchni. Dodatkowym problemem mogą być zaokrąglone powierzchnie na których szczególnie trzeba się przyłożyć posiadając odpowiednie końcówki.

Na co należy uważać przy czyszczeniu sufitu w aucie

Jak wspomnieliśmy sufit samochodowy jest często delikatną częścią. Przy każdym czyszczeniu należy najpierw wykonać swoisty test. Wyczyścić mały kawałek sufitu i poczekać do wyschnięcia.

Istnieje ryzyko odklejenia się częściowego materiału, lub nawet na całej powierzchni. Być może czyta artykuł jakiś właściciel auta marki Audi (model którym jeździł Adam Małysz). Tu problemy z odklejającym się sufitem były częstą przypadłością).

Zatem życzymy wytrwałości i sukcesów podczas czyszczenia sufitu w Waszym aucie !

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.