...

Jak zabrać się za kompleksowe czyszczenie auta w środku

W życiu każdego właściciela samochodu przychodzi taka chwila, w której patrząc na jego wnętrze chcemy coś zmienić. To „coś” to dokładnie oznaki brudu i nieświeżości. Wiadomo, nikt nie zdejmuje butów wsiadając do samochodu.

Czasami ciężko upilnować dzieci, coś się wyleje, coś rozsypie. Tygodnie, miesiące, a czasem nawet lata zaniedbań powodują, iż chcemy gruntownie wyczyścić wnętrze samochodu. Jak zrobić to najlepiej, najbardziej optymalnie, aby przez kolejny czas cieszyć się świeżością podczas wsiadania i użytkowania samochodu ?

Kolejność czynności

Wasze zmagania z wnętrzem auta podzielić należy na etapy, tak aby żaden nie kolidował ze sobą. Przykładowo jeśli klient chce wyczyścić sufit to należy to zrobić w początkowy etapie i potem kierować się w dół kabiny. Mycie szyb robimy przed konserwacją elementów plastikowych. W przeciwnym razie krople środka do szyb mogą osiąść na plastikach i zmuszeni będziemy do poprawek.

Opróżnianie kabiny z pozostawionych przez klienta rzeczy

Często pozostawiacie w samochodzie szereg drobiazgów (ładowarki, zapachy, dokumenty monety i inne „skarby”. Wyciągamy je składając do jednego worka lub kartonu tak, aby nie przeszkadzały w pracy. 

Odkurzanie wnetrza auta na sucho

Najpierw należy dokładnie odkurzyć wnętrze ze stałych zanieczyszczeń. Szczególnie ważne jest dojście do szczelin, małych otworów, schowków, gdzie ciężko się dostać. Używane są w tym celi specjalne końcówki szczelinowe. Do odkurzania piasku, włosów i innych trudno usuwalnych wbitych w tapicerkę zanieczyszczeń wspomagamy się miękką szczotką.

Siedzenia i kanapa w aucie

Teraz etap jest zazwyczaj najbardziej pracochłonny. Czasami potrzebne jest punktowe odplamianie. Jeśli coś nie wyjdzie, lub plamy są zbyt ciężkie do eliminacji, należy skorzystać z usługi firmy zewnętrznej. 

Usługi czyszczenia tapicerki samochodu pod Krakowem świadczy nasz firma M Serwis. Zapraszamy do kontaktu, jeśli nie macie Państwo czasu i możliwości wykonać czyszczenie we własnym zakresie.

Kosmetyka deski rozdzielczej i innych elementów plastikowych

Ok, najgorsze za nami, a więc czas na dopieszczanie plastików na desce rozdzielczej. Oczywiście także inne elementy bierzemy pod uwagę. Włączniki spuszczające okna, kratki wentylacyjne i inne widoczne. Pędzelek i szmatka to podstawowe narzędzia w tym procesie.

Czyszczenie dywaników

Tu też trochę się trzeba napracować. Dywaniki deptane miesiącami, czy latami przez brudne podeszwy to nie lada wyzwanie. Szczególne te materiałowe. Dużo cykli prania trzeba aby doprowadzić je do porządku. Bywa, że są w takim stanie, iż wymagają wymiany.

Schnięcie auta i ewentualne poprawki

Gdy już wszystko gotowe rozpoczynamy suszenie auta. W okresie letnim zazwyczaj jest to proces samoczynny. W innych porach roku (jesień, wiosna a przede wszystkim zima) trzeba się wspomóc dodatkowymi sprzętami. Są to wentylatory i nagrzewnice, które pomagają w usuwaniu wilgoci

Po wyschnięciu można zerknąć, czy czasem gdzieś nie pozostał jakiś cień lub zaciek. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.