...

Jaki sprzęt do czyszczenia tapicerki samochodowej

Szykujesz się do czyszczenie samochodu, fotela, a może innej rzeczy z zakresu tapicerki ? Chcesz w domu wyczyścić kanapę, a może masz w planach założyć firmę piorącą tapicerki samochodowe ? Sprawdź jaki sprzęt musisz prędzej czy później zakupić.

Odkurzacz do prania tapicerki

Zaczniemy chyba od najważniejszej rzeczy, czyli odkurzacza ekstrakcyjnego do prania tapicerek samochodowych. To on pomoże Wam zadbać i doprowadzić do porządku siedzenia, kanapy, fotele i inne tapicerowane wyposażenie aut. 

Właściwie bez tego urządzenia nie jest możliwe odpowiednie usunięcie brudu z tapicerki. Jeśli wraz z odkurzaczem użyjesz odpowiedniej chemii do czyszczenia samochodów, to jesteś w stanie usunąć praktycznie każde zabrudzenie, pozbyć się każdej plamy z problematycznych miejsc w aucie.  Odkurzacz ekstrakcyjny pomoże także w odkurzaniu. Możesz go użyć zamiast tradycyjnego odkurzacza. Jeśli namoczysz zabrudzone nieczystościami stałymi miejsca, zostaną one usunięte z większą łatwością. 

Pędzel do czyszczenia szczelin

Do usuwania kurzu i innych drobnych nieczystości przyda się pędzelek. Kratki wentylacyjne, wąskie okolice siedzeń i inne miejsca łatwo oczyścisz pędzlem malarskim. Oczywiście zakupisz go na każdym składzie budowlanym. 

Wiaderko

Narzędzie znane wszystkim Paniom i Panom domu 🙂 Nim dolejesz wody do odkurzacza, w nim zamoczysz i wypłuczesz szmatę. 

Miękka szczotka

Szczotka o miękkim włosiu niezbędna jest podczas wcierania proszku w czyszczony materiał. Jest ona niezbędna w pierwszym etapie nanoszenia chemii na czyszczona powierzchnię. Kupisz ją w każdy sklepie obuwniczym. 

Szczotkowanie pomaga dostać się detergentowi w głąb materiału celem lepszej penetracji włókien. 

Ścierka z mikro-fibry

Taka ścierka będzie pomocna podczas usuwania kurzu z elementów plastikowych wnętrza auta. Jest to także bardzo pomocna rzecz podczas czyszczenia części sufitowej samochodu

Ściereczka z mikro-fibry dzięki swoim cechom pomaga wchłaniać wilgoć i także brud. „Od biedy” można nią z grubsza wyczyścić większą powierzchnię o ile użyjemy dedykowanego detergentu. Do pewnego stopnia zabrudzenia jest szansa na usunięcie nią plam i zacieków powstałych podczas użytkowania siedzenia, czy kanapy nie tylko w aucie. 

Końcówka szczelinowa do odkurzania auta

Końcówka, którą widzicie Państwo na zdjęciu pomoże we wciągnięciu do odkurzacza drobnych zabrudzeń w miejsc, do których jest utrudniony dostęp. Świetnie sprawdzi się w oczyszczaniu szczelin w dolnych okolicach siedzeń samochodowych. Giętkie końcówki o odpowiedniej długości dotrą praktycznie wszędzie tam, gdzie ciężko wprowadzić inną końcówkę.  

W tym artykule z grubsza omówiliśmy wszystkie narzędzia i urządzenia, które są niezbędne w procesie doprowadzania do ładu Twojego auta. Pamiętać należy, iż nawet najlepsze sprzęty mogą polec w walce w brudem, jeśli nie użyjemy odpowiednich środków chemicznych. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.