Kiedy warto zamówić pranie wykładziny

Pranie wykładziny to czynność, którą strasznie ciężko wykonać samodzielnie. Pianki, proszki i inne „cuda” zakupione w pobliskim sklepie nie działają w ogóle, albo ich skutek jest mizerny. Brud rozmazany, nieświeży zapach, lokalne plamy to tylko niektóre z problemów na naszych wykładzinach

Czyszczenie wykładziny w sypialni

Sypialnia – oaza spokoju i ciszy. Odpowiednio dobrana wykładzina zwiększa komfort i polepsza akustykę w tym pomieszczeniu. Nie do przecenienia jest fakt, iż poruszając się po wykładzinie jest miękko, komfortowo i cicho

Oprócz zalet niestety ułożenie w sypialni dywanowej wykładziny ma także swoje minusy. Nawet częste odkurzanie jej na sucho, nie uchroni nas przed problemem zmieniającego się odcienia powierzchni wykładziny. Dodatkowo często pojawiają się miejscowe zabrudzenia i cienie, które mocniej rzucają się w oczy na wykładzinach bardzo jasnych lub skrajnie ciemnych. 

Zatem raz na pewien czas jest wskazane, aby wyprać wykładzinę w sypialni ekstrakcyjnie. A jaki powinien być to okres czasu ? Zależy to od intensywności użytkowania, obecności dzieci, czy zwierząt, które potrafią ten okres drastycznie skrócić. Jeszcze krótszy powinien być ten czas pomiędzy czyszczeniami wykładziny w przypadku tych w długim włosem (tak zwanych shaggy). W tym przypadku ilość gromadzonego brudu, kurzu i innych nieczystości może przyprawić o ból głowy. 

Pranie wykładziny w pokoju dziecka

Pokój dziecka podobnie jak sypialnia powinien być dość systematycznie prany w zakresie powierzchni włochatek podłogi. Jednak w wielu przypadkach okres pomiędzy interwałami powinien być krótszy. 

Dość często zdarza się, iż dzieci bawią się na podłodze właśnie na wykładzinie. Jeśli do tego dodamy choroby, alergie i inne problemy naszych milusińskich, to z pewnością przemyślimy ten harmonogram. 

Pranie wykładziny w nowym biurze

Przejmujecie biuro po poprzedniej firmie ? To zapewne świetny moment, aby doprowadzić ją do porządku. Przed wejściem pracowników, wnoszeniem sprzętu komputerowego, biurek, krzeseł i pozostałego wyposażenia, jest świetny dostęp do wszystkich biurowych przestrzeni.

Przygotowanie biura pod oględziny i wynajem

Jesteś właścicielem przestrzeni biurowej pod wynajem ? Być może to dobry moment na doprowadzenie biura do czystości. Dzięki temu nowy najemca będzie miał większą ochotę na podpisanie umowy. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis