...

Kiedy warto zamówić pranie wykładziny

Pranie wykładziny to czynność, którą strasznie ciężko wykonać samodzielnie. Pianki, proszki i inne „cuda” zakupione w pobliskim sklepie nie działają w ogóle, albo ich skutek jest mizerny. Brud rozmazany, nieświeży zapach, lokalne plamy to tylko niektóre z problemów na naszych wykładzinach

Czyszczenie wykładziny w sypialni

Sypialnia – oaza spokoju i ciszy. Odpowiednio dobrana wykładzina zwiększa komfort i polepsza akustykę w tym pomieszczeniu. Nie do przecenienia jest fakt, iż poruszając się po wykładzinie jest miękko, komfortowo i cicho

Oprócz zalet niestety ułożenie w sypialni dywanowej wykładziny ma także swoje minusy. Nawet częste odkurzanie jej na sucho, nie uchroni nas przed problemem zmieniającego się odcienia powierzchni wykładziny. Dodatkowo często pojawiają się miejscowe zabrudzenia i cienie, które mocniej rzucają się w oczy na wykładzinach bardzo jasnych lub skrajnie ciemnych. 

Zatem raz na pewien czas jest wskazane, aby wyprać wykładzinę w sypialni ekstrakcyjnie. A jaki powinien być to okres czasu ? Zależy to od intensywności użytkowania, obecności dzieci, czy zwierząt, które potrafią ten okres drastycznie skrócić. Jeszcze krótszy powinien być ten czas pomiędzy czyszczeniami wykładziny w przypadku tych w długim włosem (tak zwanych shaggy). W tym przypadku ilość gromadzonego brudu, kurzu i innych nieczystości może przyprawić o ból głowy. 

Pranie wykładziny w pokoju dziecka

Pokój dziecka podobnie jak sypialnia powinien być dość systematycznie prany w zakresie powierzchni włochatek podłogi. Jednak w wielu przypadkach okres pomiędzy interwałami powinien być krótszy. 

Dość często zdarza się, iż dzieci bawią się na podłodze właśnie na wykładzinie. Jeśli do tego dodamy choroby, alergie i inne problemy naszych milusińskich, to z pewnością przemyślimy ten harmonogram. 

Warto też systematycznie czyścić wykładziny w przedszkolach. 

Pranie wykładziny w nowym biurze

Przejmujecie biuro po poprzedniej firmie ? To zapewne świetny moment, aby doprowadzić ją do porządku. Przed wejściem pracowników, wnoszeniem sprzętu komputerowego, biurek, krzeseł i pozostałego wyposażenia, jest świetny dostęp do wszystkich biurowych przestrzeni.

Przygotowanie biura pod oględziny i wynajem

Jesteś właścicielem przestrzeni biurowej pod wynajem ? Być może to dobry moment na doprowadzenie biura do czystości. Dzięki temu nowy najemca będzie miał większą ochotę na podpisanie umowy. 

Plamy na wykładzinie

Gdy na wykładzinie pojawiają się plamy, to znak, że jest czas najwyższy na jej czyszczenie. Pod tymi plamami znajdują się bakterie, a widok brudu jest sygnałem alarmowym. Nieważne, czy mówimy o wykładzinie w biurze, w sypialni, czy każdym innym pomieszczeniu. Sprawdź jak poradzić sobie z plamami na wykładzinie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.