...

Król szos w naszej firmie

Tym razem zawitał do nas stylowy, komfortowy Mercedes GLE. Ładna i komfortowa limuzyna wyposażona była w skórzaną tapicerkę.

Bagażnik Mercedesa GLE

Zaczęliśmy od doprowadzania do porządku bagażnika auta. Na nasze szczęście właściciel tego samochodu z Krakowa Krakowa Płaszowa nie woził żadnych brudnych rzeczy. Zatem wnętrza bagażnika wymagało odświeżenia, odkurzenia na wilgotno oraz usunięcia niedużych ilości brudu z jasnych słupków koło okien.

Mercedes GLE - skórzane siedzenia

Większego nakładu wymagała skórzana tapicerka Mercedesa. Na skórzanych siedzeniach było ewidentnie widać brud, a ich powierzchnia wykazywała oznaki świecenia. Jest to znak, iż należy doczyścić i zakonserwować skóry. 

Czyszczenie skóry odbyło się ręcznie za pomocą miękkiej szczoteczki oraz ścierek z mikro-fibry. Użyliśmy środka Leather Cleaner firmy Sonax. Ta delikatna chemia została wtarta w skórzane siedzenia, a po rozpuszczeniu brudu usunięta ściereczkami. Proces ten jest dość żmudny i pracochłonny, ale daje rewelacyjne efekty. Skóra jest po czyszczeniu miękka, odzyskuje elastyczność, miękkość, jej dotyk daje przyjemność. 

Najbardziej zabrudzony jak to zazwyczaj bywa był fotel kierowcy. Miał on też jako jedyny zagięcia i rowki na skórzanej tapicerce, ponieważ był najbardziej intensywnie użytkowany. Największe ślady użytkowania były po lewej stronie fotela, tam też się takie miejsca najczęściej przecierają. W tym przypadku jednak nie było tak źle. Całe wnętrze odzyskało błysk i czystość. 

Na samym końcu użyliśmy Sonax Leather Care celem zakonserwowania powierzchni skórzanych. To także ważny etap konserwacji skóry. 

Mercedes GLE - co poza skórą

Muszę przyznać, iż praca przy tym Mercedesie było dość przyjemna. Samochód nie był mocno zabrudzony, jak większość, które trafiają do naszej firmy. Poza pracą nad tapicerką skórzaną wykonaliśmy:

  • odkurzanie podłogi,
  • czyszczenie materiałowych dywaników,
  • usuwanie niewielkich śladów brudu z jasnego sufitu,
  • usuwanie kurzu i brudu z elementów plastikowych oraz ich konserwacja.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.