...

Materace

Cennik czyszczenia materacy z dojazdem do klienta

 • 1-osobowy – 100zł (jednostronnie 70zł)
 • 140cm – 150zł (jednostronnie 90zł)
 • 160cm – 180zł (jednostronnie 100zł)
 • 180cm – 190zł (jednostronnie 110zł)
 • 200cm – 200zł (jednostronnie 120zł)

O dostępność terminów i z innymi zapytaniami można zwrócić się przez Messengera, Instagrama, e-mail lub telefon.

Dodatkowe usługi w zakresie czyszczenia i dezynfekcji materacy

neutralizator nieprzyjemnych zapachów – 10zł

Dlaczego warto rozważyć czyszczenie materaca

Czyszczenie materacy należy wykonywać w celu usuwania zabrudzeń, roztoczy, kurzu, bakterii. Są to groźne i niesprzyjające naszemu zdrowiu organizmy, które dzięki odpowiedniej technice czyszczenia możemy usuwać. Brudne materace są wymarzonym, ciepłym miejscem zadamawiania się groźnych bakterii. Szczególne problemy mogą napotkać alergików i dzieci. Sugerujemy ekstrakcyjne czyszczenie materacy co najmniej raz na 6-12 miesięcy. W ten sposób utrudniamy alergenom rozwijanie się oraz umożliwiamy usunięcie większości plam (na przykład z krwi czy moczu). Zanieczyszczenia nieusunięte przez dłuższy czas są coraz trudniejsze do usunięcia z jasnych powierzchni materaca.

Ponieważ materace są duże, ciężkie i wymagają czystych warunków, nie transportujemy ich samochodem. Czyszczenie materacy w Krakowie i najbliższych okolicach możliwe jest wyłącznie w miejscu wskazanym przez klienta.

Jak wygląda czyszczenie materaca ?

W ramach czyszczenia materaca usługę świadczymy według następujących etapów:

 • naniesienie środka czyszczącego spryskiwaczem,
 • mechaniczne wcieranie środka w powierzchnię celem penetracji i rozpuszczania brudu,
 • miejscowe odplamianie,
 • wypłukiwanie środka chemicznego wodą ze specjalnym środkiem do wypłukiwania naniesionej wcześniej chemii. 

Szanowni Państwo, mimo używania środków chemicznych wysokiej jakości, nie gwarantujemy usunięcia wszystkich ewentualnych plam znajdujących się na białej powierzchni materaca. Dajemy pewność usunięcia bakterii, drobnoustrojów i kompleksową dezynfekcję i usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Podane ceny czyszczenia materacy w Krakowie z dojazdem zawierają wszystkie koszty związane z naszą logistyką.

Kto najczęściej zamawia chemiczne czyszczenie materacy ?

Naszymi klientami w zakresie odkażania i czyszczenia materacy są osoby fizyczne, które mają problem z czystością i świeżością materaca oraz firmy wynajmujące apartamenty i mieszkania. Najbardziej częstymi problemami związanymi z materacami są:

 • nieprzyjemne zapachy spowodowane wylanymi napojami, moczem lub wymiocinami,
 • brud zalegający od dłuższego czasu, który powoduje nieestetyczny wygląd,
 • chęć dezynfekcji materaca po poprzednikach (najczęściej w mieszkaniach, które są wynajmowane).

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem przedstawienia problemu, który Was nurtuje. Nakreślimy możliwości usunięcia kłopotu. W przypadku czyszczenia materaca należy wziąć pod uwagę, że po usłudze może on być wilgotny przez kilkanaście godzin, zatem co najmniej na 1 noc należy uniknąć spania na nim. Sytuacja jest inna w okresach wakacyjnych, gdy jest bardzo ciepło. Jest wtedy duża szansa, iż materac po usłudze czyszczenia będzie zdatny do użytku jeszcze tego samego dnia. 

Najczęściej odwiedzamy klientów klientów indywidualnych (mieszkańców Krakowa), którzy mają problemy z materacami. Zdarzały się wizyty w krakowskich hotelach i hostelach. Przed dokładną diagnozą i potwierdzeniem możliwości pomocy, można do nas wysłać zdjęcie materaca. Niestety bywało przypadki, iż materac zastany w mieszkaniu w Krakowie nie nadawał się do czyszczenia, lecz do utylizacji. 

Obszar na którym działamy

Czyszczenie materacy w Krakowie

Kraków to miejscowość, po której praktycznie codziennie jeździmy wykonując usługi czyszczenia materacy i innej tapicerki. Najczęściej klienci mają problem z plamami, alergenami i roztoczami (szczególnie alergicy), ale duża grupa klientów to osoby wynajmujące mieszkania w Krakowie.  Właściciel mieszkania, który czeka na nowych lokatorów często chce zapewnić im czystość w miejscu spania. Tym bardziej jest to wskazane, iż nieestetycznie wyglądający materac raczej odstrasza potencjalnych klientów chcących wynająć mieszkania.

Zdarza się, iż z problemem brudnego materaca muszą sobie poradzić lokatorzy we własnym zakresie. Problemy wymagające czyszczenia materaca zdarzają się także w hotelach, motelach, hostelach i innych miejscach, gdzie rotacja użytkowników jest duża.

Czyszczenie materacy w Wieliczce

Sporo telefonów odnośnie problemów z materacami i inną tapicerką mamy także od mieszkańców Wieliczki. Jest to po części wynikiem naszej lokalizacji. Na mapach Google wyświetlamy się pomiędzy Krakowem a Wieliczką. W zakresie prania powierzchni materaca nie ma problemu, abyśmy także podjechali do pobliskich Niepołomic.

Ile kosztuje czyszczenie materaca z dojazdem

Nie da się ukryć, iż materace są najczęściej sporych rozmiarów i ciężko je transportować. Zatem czyszczenie materacy odbywa się w 90% z dojazdem do klienta na terenie Krakowa Wieliczki i okolic. Wyjątkami są niewielkich rozmiarów materace jedno-osobowe. Zdarza się, iż klient przywozi nam taki materac i zajmujemy się jego czyszczeniem u nas na miejscu. Jednak należy wziąć pod uwagę, iż przy wkładaniu go do samochodu dotknięcie nie do końca czystego wnętrza może spowodować jego miejscowe zabrudzenie. Sposobem na to może być wyłożenie wnętrza samochodu sterylną folią malarską.

Koszty czyszczenie materacy na naszej stronie zawierają koszt dojazdu, usługi i niezbędnych środków chemicznych, także tych specjalistycznych pomagających w usuwaniu plam z moczu, krwi, czy innych problemów. Jeśli wahacie się Państwo, czy ma sens zamawiać czyszczenie materacy z dojazdem, ponieważ Wasz materac wygląda koszmarnie, zawsze pomoże rozmowa i podesłanie zdjęcia. Bywa, że materac jest w takim stanie, iż nawet nasze wysyłki nie są w stanie doprowadzić go do stanu używalności. Zawsze jednak warto skonsultować się z nami, bo rozmowa nic nie kosztuje 🙂

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.