czyszczenie materacy

Czyszczenie materacy

Minimalna kwota płatności za usługę czyszczenia z dojazdem wynosi 130PLN

Cennik czyszczenia materacy Kraków i okolice

 • 1-osobowy – 90zł (jednostronnie 60zł)
 • 140cm – 130zł (jednostronnie 90zł)
 • 160cm – 150zł (jednostronnie 100zł)
 • 180cm – 160zł (jednostronnie 110zł)
 • 200cm – 180zł (jednostronnie 120zł)
 

Dodatkowe usługi:

 • neutralizator nieprzyjemnych zapachów – 10zł
 • wybielanie materaca – 15-20 zł

 

Solidne czyszczenie materacy należy wykonywać w celu usuwania zabrudzeń, roztoczy, kurzu, bakterii. Są to groźne i niesprzyjające naszemu zdrowiu organizmy, które dzięki odpowiedniej technice czyszczenia możemy usuwać. Brudne materace są wymarzonym, ciepłym miejscem zadamawiania się groźnych bakterii. Szczególne problemy mogą napotkać alergików i dzieci. Sugerujemy ekstrakcyjne czyszczenie materacy co najmniej raz na 6-12 miesięcy. W ten sposób utrudniamy alergenom rozwijanie się oraz umożliwiamy usunięcie większości plam (na przykład z krwi czy moczu). Zanieczyszczenia nieusunięte przez dłuższy czas są coraz trudniejsze do usunięcia z jasnych powierzchni materaca.

Ponieważ materace są duże, ciężkie i wymagają czystych warunków, nie transportujemy ich samochodem. Czyszczenie materacy w Krakowie i najbliższych okolicach możliwe jest wyłącznie w miejscu wskazanym przez klienta. 

Jak wygląda czyszczenie materaca ?

W ramach czyszczenia materaca usługę świadczymy według następujących etapów:

 • naniesienie środka czyszczącego spryskiwaczem,
 • mechaniczne wcieranie środka w powierzchnię celem penetracji i rozpuszczania brudu,
 • miejscowe odplamianie,
 • wypłukiwanie środka chemicznego wodą ze specjalnym środkiem do wypłukiwania naniesionej wcześniej chemii. 

Szanowni Państwo, mimo używania środków chemicznych wysokiej jakości, nie gwarantujemy usunięcia wszystkich ewentualnych plam znajdujących się na białej powierzchni materaca. Dajemy pewność usunięcia bakterii, drobnoustrojów i kompleksową dezynfekcję i usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Podane ceny czyszczenia materacy w Krakowie z dojazdem zawierają wszystkie koszty związane z naszą logistyką.

Kto najczęściej zamawia chemiczne czyszczenie materacy ?

Naszymi klientami w zakresie odkażania i czyszczenia materacy są osoby fizyczne, które mają problem z czystością i świeżością materaca oraz firmy wynajmujące apartamenty i mieszkania. Najbardziej częstymi problemami związanymi z materacami są:

 • nieprzyjemne zapachy spowodowane wylanymi napojami, moczem lub wymiocinami,
 • brud zalegający od dłuższego czasu, który powoduje nieestetyczny wygląd,
 • chęć dezynfekcji materaca po poprzednikach (najczęściej w mieszkaniach, które są wynajmowane).

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego celem przedstawienia problemu, który Was nurtuje. Nakreślimy możliwości usunięcia kłopotu. W przypadku czyszczenia materaca należy wziąć pod uwagę, że po usłudze może on być wilgotny przez kilkanaście godzin, zatem co najmniej na 1 noc należy uniknąć spania na nim. Sytuacja jest inna w okresach wakacyjnych, gdy jest bardzo ciepło. Jest wtedy duża szansa, iż materac po usłudze czyszczenia będzie zdatny do użytku jeszcze tego samego dnia. 

Najczęściej odwiedzamy klientów klientów indywidualnych (mieszkańców Krakowa), którzy mają problemy z materacami. Zdarzały się wizyty w krakowskich hotelach i hostelach. Przed dokładną diagnozą i potwierdzeniem możliwości pomocy, można do nas wysłać zdjęcie materaca. Niestety bywało przypadki, iż materac zastany w mieszkaniu w Krakowie nie nadawał się do czyszczenia, lecz do utylizacji. 

Czyszczenie mebli, aut i dywanów