...
Środki do czyszczenie wnętrza auta

Najlepsze środki do czyszczenia auta

Przymierzasz się do czyszczenia wnętrza samochodu ? Nie wiesz co będzie Ci potrzebne z zakresu środków czyszczących ? Cóż samą wodą ciężko zdziałać cuda. Tym bardziej nie dasz rady, jeśli auto jest w złym stanie. Piach, pył, kurz, plamy, zacieki i inne nieprzyjemne historie. Ciężko walczyć z nimi wilgotną szmatką. Możesz poczuć się jak walczący z wiatrakami. Sprawdź co polecamy !

Chemia do siedzeń tapicerowanych

Mina gdy nie udało się samą wodą

Chyba największą zmorą każdego kierowcy są brudne siedzenia i tylna kanapa. Im więcej jeździcie, tym widok plam, czy zacieków staje się bardziej nieznośny. Nastąpił czas na doczyszczenie ? Polecamy poniższe dwie propozycje.

Praktycznie od początku naszej działalności używamy środka Enz-All firmy Chemspec. Skutecznie usuwa szerokie spektrum zabrudzeń. Pomaga w usunięciu plam tłustych, olejowych i spożywczych po jedzeniu, kawie, krwi, moczu i innych. Doskonale czyści kanapy – te domowe i samochodowe jak też oczywiście tapicerkę siedzeń

Proszek jest dość wydajny. Dawkujemy zazwyczaj 10-15 gram na 1 litr roztworu do spryskiwacza. Po natrysku należy wetrzeć środek w materiał i odczekać kilkanaście minut na penetrację materiału. Następnie wypłukujemy brud i detergent czystą wodą, lub wodą z dodatkiem środka Formuła 90 tej samej firmy.

Czasami wynikną problemy z nieprzyjemnymi zapachami w aucie. Standardowe środki mogą nie zawsze do końca pomóc.

Inny środek, który testowaliśmy i używamy to Global Enzym firmy Global Clean. 

Ten środek może być używany do tapicerek samochodowych, jak też mebli, dywanów, wykładzin i materacy. 

Środek do czyszczenia wycieraczek gumowych

Czy miałeś czasami wrażenie, że czyszczenie gumowych wycieraczek w aucie jest ciężkie i żmudne ? Nanosisz proszek, szorujesz szczotką, spłukujesz intensywnie wodą, spłukujesz i czekasz. Mija kilkanaście minut, wycieraczki są suche, ale nie do końca ładnie wyglądają. Zamiast idealnie czarne są po prostu szare, wyblakłe i nie dają zadowolenia wizualnego. 

Polecamy środek Gummifix firmy Koch Chemie do gumowych wycieraczek. Sprawia on, iż gumowe powierzchnie wyglądają jak nowe i nie są śliskie. 

Przed użyciem tego środka należy usunąć brud. Następnie nanosimy środek i zostawiamy do wyschnięcia. 

Jaki środek do czyszczenia sufitu w aucie ?

Zdarzają się sytuacje, że wyczyszczenia wymaga część sufitowa auta. Najczęściej ta jasna część wnętrza samochodu jest podatna na brud od choćby przypadkowego dotknięcia nie do końca czystą dłonią. Jeśli w samochodzie bywają dzieci, lub zwierzęta, tym bardziej więcej zabrudzeń może pojawić się na suficie. Punktowe czyszczenie i usuwanie plam może skutkować jasnymi odbarwieniami na tle pozostałej części materiałowej części sufitowej. Prawidłowym wydaje się zatem założenie, że sufit należy nawet w przypadku miejscowych zabrudzeń, czyścić na całej powierzchni. 

Przed użyciem środek należy wstrząsnąć. Następnie natryskujemy gotową substancję na materiał i przecieramy ściereczką z mikro-fibry. W przypadku sufitu mocno zabrudzonego, wskazane jest nanieść środek bonnet na ściereczkę a następnie jej zwilżoną powierzchnią czyścić sufit.

Uwagę należy zwrócić, iż niektóre samochody mają sufit dość podatny na odklejanie materiału podczas czyszczenia. Szczególną legendą owiane są samochody Audi z niektórych roczników (tak zwane „małyszówki” od naszego sportowca). W takich przypadkach należy wykonać próbę i odczekać na wyschnięcie testowanej powierzchni. Jeśli się odklei, należy wziąć pod uwagę potrzebę wymiany materiału lub sięganie po inne sposoby na ponowne przyklejenie części sufitowej. 

Czym w samochodzie czyścić plastiki ?

Podczas doprowadzania do porządku naszego środka lokomocji, nie możemy zapomnieć o elementach plastikowych. Nie zapomnij o zaopatrzeniu się w pędzelek, który pomoże usunąć cząstki kurzu i inne nieczystości. Najczęściej nie pozbędziesz się ich za pomocą szmatki. 

Przedstawiamy pierwszy z polecanych środków. APC firmy ADBL jest uniwersalnym środkiem do czyszczenia elementów pojazdu w środku i na zewnątrz. Usuniemy nim brud z gumy, felg, plastiku i innych tworzyw. Ma owocowy zapach i jest skoncentrowany. 

Przed użyciem środka przy pracy z pojazdem wskazane jest wykonać test, zanim zabierzemy się do całościowego czyszczenia. 

Interior Cleaner od firmy ADBL to dedykowany do deski rozdzielczej samochodu i innych elementów plastikowych środek czyszczący. Gotowy do użycia, o owocowym zapachu, nie wymagający rozcieńczenia. Świetny środek warty rozważenia podczas Waszych prac nad elementami plastikowymi w samochodzie. 

Podsumowanie

Tak naprawdę rynek jest nasycony ogromną ilością środków chemicznych do usuwania brudu, polerowania i innych prac wykonywanych przy dopieszczaniu wnętrz auta. Tu pokazaliśmy kilka przez nas sprawdzonych. Zapraszamy do kontaktu, jeśli macie Państwo jakieś pytania odnośnie ich stosowania. 

Nie sposób zabrać się za czyszczenie bez odpowiednich środków chemicznych. To właśnie one sprawiają, że brud szybciej znika, a osoba wykonująca zadanie poświęca zdecydowanie mniej nakładu pracy. Dobra chemia umożliwia wykonanie zadania w krótszym czasie i minimalizuje możliwość zdenerwowania czy załamania.

Na rynku jest wiele dostępnych, są to między innymi:

  • płyny (gotowe lub koncentraty do rozrobienia)
  • proszki do bezpośredniego nakładania na czyszczoną powierzchnię lub do wstępnego rozpuszczenia,
  • aerozole,
  • mydła,
  • pasty,
  • inne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.