...
Środki do czyszczenie wnętrza auta

Najlepsze środki do czyszczenia wnętrza auta

Przymierzasz się do czyszczenia wnętrza swojego auta ? Nie wiesz co będzie Ci potrzebne z zakresu środków czyszczących ? Cóż samą wodą ciężko zdziałać cuda. Tym bardziej nie dasz rady, jeśli auto jest w złym stanie. Piach, pył, kurz, plamy, zacieki i inne nieprzyjemne historie. Ciężko walczyć z nimi wilgotną szmatką. Możesz poczuć się jak walczący z wiatrakami. Sprawdź co polecamy !

Chemia do siedzeń tapicerowanych

Nie udało się samą wodą ?

Chyba największą zmorą każdego kierowcy są brudne siedzenia i tylna kanapa. Im więcej jeździcie, tym widok plam, czy zacieków staje się bardziej nieznośny. Nastąpił czas na doczyszczenie ? Polecamy poniższe dwie propozycje.

Praktycznie od początku naszej działalności używamy środka Enz-All firmy Chemspec. Skutecznie usuwa szerokie spektrum zabrudzeń. Pomaga w usunięciu plam tłustych, olejowych i spożywczych po jedzeniu, kawie, krwi, moczu i innych. Doskonale czyści kanapy – te domowe i samochodowe jak też oczywiście tapicerkę siedzeń.

Proszek jest dość wydajny. Dawkujemy zazwyczaj 10-15 gram na 1 litr roztworu do spryskiwacza. Po natrysku należy wetrzeć środek w materiał i odczekać kilkanaście minut na penetrację materiału. Następnie wypłukujemy brud i detergent czystą wodą, lub wodą z dodatkiem środka Formuła 90 tej samej firmy.

Inny środek, który testowaliśmy i używamy to Global Enzym firmy Global Clean. 

Ten środek może być używany do czyszczenia tapicerek samochodowych, jak też mebli, dywanów, wykładzin i materacy. 

Środek do czyszczenia wycieraczek gumowych

Czy miałeś czasami wrażenie, że czyszczenie gumowych wycieraczek samochodowych jest ciężkie i żmudne ? Nanosisz proszek, szorujesz szczotką, spłukujesz intensywnie wodą, spłukujesz i czekasz. Mija kilkanaście minut, wycieraczki są suche, ale nie do końca ładnie wyglądają. Zamiast idealnie czarne są po prostu szare, wyblakłe i nie dają zadowolenia wizualnego. 

Polecamy środek Gummifix firmy Koch Chemie do gumowych wycieraczek. Sprawia on, iż gumowe powierzchnie wyglądają jak nowe i nie są śliskie. 

Przed użyciem tego środka należy usunąć brud. Następnie nanosimy środek i zostawiamy do wyschnięcia. 

Jaki środek do czyszczenia sufitu w aucie ?

Zdarzają się sytuacje, że wyczyszczenia wymaga część sufitowa auta. Najczęściej ta jasna część wnętrza samochodu jest podatna na brud od choćby przypadkowego dotknięcia nie do końca czystą dłonią. Jeśli w samochodzie bywają dzieci, lub zwierzęta, tym bardziej więcej zabrudzeń może pojawić się na suficie. Punktowe czyszczenie i usuwanie plam może skutkować jasnymi odbarwieniami na tle pozostałej części materiałowej części sufitowej. Prawidłowym wydaje się zatem założenie, że sufit należy nawet w przypadku miejscowych zabrudzeń, czyścić na całej powierzchni. 

Przed użyciem środek należy wstrząsnąć. Następnie natryskujemy gotową substancję na materiał i przecieramy ściereczką z mikro-fibry. W przypadku sufitu mocno zabrudzonego, wskazane jest nanieść środek bonnet na ściereczkę a następnie jej zwilżoną powierzchnią czyścić sufit.

Uwagę należy zwrócić, iż niektóre samochody mają sufit dość podatny na odklejanie materiału podczas czyszczenia. Szczególną legendą owiane są samochody Audi z niektórych roczników (tak zwane „małyszówki” od naszego sportowca). W takich przypadkach należy wykonać próbę i odczekać na wyschnięcie testowanej powierzchni. Jeśli się odklei, należy wziąć pod uwagę potrzebę wymiany materiału lub sięganie po inne sposoby na ponowne przyklejenie części sufitowej. 

Czym w samochodzie czyścić plastiki ?

Podczas doprowadzania do porządku naszego środka lokomocji, nie możemy zapomnieć o elementach plastikowych. Nie zapomnij o zaopatrzeniu się w pędzelek, który pomoże usunąć cząstki kurzu i inne nieczystości. Najczęściej nie pozbędziesz się ich za pomocą szmatki. 

Przedstawiamy pierwszy z polecanych środków. APC firmy ADBL jest uniwersalnym środkiem do czyszczenia elementów pojazdu w środku i na zewnątrz. Usuniemy nim brud z gumy, felg, plastiku i innych tworzyw. Ma owocowy zapach i jest skoncentrowany. 

Przed użyciem środka przy pracy z pojazdem wskazane jest wykonać test, zanim zabierzemy się do całościowego czyszczenia. 

Interior Cleaner od firmy ADBL to dedykowany do deski rozdzielczej samochodu i innych elementów plastikowych środek czyszczący. Gotowy do użycia, o owocowym zapachu, nie wymagający rozcieńczenia. Świetny środek warty rozważenia podczas Waszych prac nad elementami plastikowymi w samochodzie. 

Podsumowanie

Tak naprawdę rynek jest nasycony ogromną ilością środków chemicznych do usuwania brudu, polerowania i innych prac wykonywanych przy dopieszczaniu wnętrz auta. Tu pokazaliśmy kilka przez nas sprawdzonych. Zapraszamy do kontaktu, jeśli macie Państwo jakieś pytania odnośnie ich stosowania. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.