...

Ozonowanie auta do doskonałe uzupełnienie czyszczenia wnętrza samochodu. Niechcianych problemów, których nie uda się usunąć w tradycyjny mechaniczny sposób, możemy pozbyć się za pomocą ozonowania. Mamy tu na myśli przede wszystkim wirusy, bakterie, pleśnie, grzyby, roztocza, alergeny, brzydkie zapachy, stęchliznę, które gnieżdżą się w zakamarkach, do których dostęp jest utrudniony. Kratki wentylacyjne, zakamarki, klimatyzacja i inne przestrzenie, gdzie tradycyjny środek chemiczny i odkurzacz ma utrudniony dostęp, odwiedzi gaz w postaci ozonu, stanowiącego trójatomową formę tlenu. 

Zapewne słyszeliście i chlorowaniu ? Ozonowanie jest o wiele skuteczniejsze !

Cennik ozonowania auta pod Krakowem

Wnętrze samochodu

50PLN

Klimatyzacja

50PLN

Wnętrze samochodu + klimatyzacja

70PLN

Jak technicznie wygląda ozonowanie samochodu

Zanim zaczniemy ozonowanie, warto przeprowadzić klasyczne pranie samochodowej tapicerki i czyszczenie całego wnętrza auta. Ozonowanie brudnego samochodu przyniesie zapewne tylko częściowe efekty. Wraz z czyszczeniem usuwamy wszystkie zbędne rzeczy z wnętrza i oczywiście śmieci, o ile znajdują się w środku. 

Ozonator ustawiamy na zewnątrz samochodu – musi mieć on dostęp do świeżego powietrza. Do środka auta doprowadzamy rurkę urządzenia. Ważne jest uszczelnienie przestrzeni wokół rurki. Najłatwiej doprowadzić ją przez uchyloną szybę auta, a szczelinę zaklejamy taśmą, lub wypełniamy ręcznikiem. Włączenie zamkniętego obiegu klimatyzacji pomoże nam ją zdezynfekować. Ustawiamy najniższą możliwą temperaturę. Po przeprowadzeniu ozonowania wnętrza samochodu za pomocą odpowiedniego programu urządzenia, intensywnie wietrzymy auto wraz z włączoną cyrkulacją powietrza przez około 20 minut. 

Ile trwa ozonowanie samochodu

Na czas niezbędny na optymalne ozonowanie samochodu ma wpływ kilka czynników:

  • stopień zanieczyszczenia samochodu, 
  • wielkość auta,
  • wydajność ozonatora,
  • stopień izolacji powietrznej przestrzeni w której odbywa się ozonowanie.
Dla aut osobowych, które ozonujemy w naszym punkcie na pograniczu Krakowa i Wieliczki czas usługi wynosi kilkadziesiąt minut do godziny.

Kiedy warto skorzystać z ozonowania samochodu

Ozonowanie samochodu warto rozważyć, gdy zastosowane inne metody dezynfekcji nie dały zadowalającego rezultatu. Gdy auto stało długi czas nieużywane, kierowca palił papierosy, czujemy nieprzyjemną woń, a nie wiemy co jest jej powodem. To sytuacje, w których warto przeprowadzić ozonowanie wnętrza auta. Także usuwanie zapachu po kotach czy psach może być zneutralizowane przez ozon.

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.