pranie wykładzin i dywanów

Pranie wykładzin biurowych FAQ

Pranie – czyszczenie wykładzin jest źródłem wielu pytań ze strony potencjalnych klientów. Odpowiadamy na nie w tym artykule. Przy większych zleceniach jest możliwość spotkania się na miejscu i odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem prania i czyszczenia wykładzin.

Jak długo schnie wykładzina po procesie czyszczenia ?

W zależności od stanu zabrudzenia i warunków dotyczących wilgotności i temperatury w pomieszczeniu czas ten wynosi od kilku do kilkunastu godzin. W wielu biurach i innych pomieszczeniach (sale konferencyjne, sypialnie) jest klimatyzacja, której użycie znacznie przyspiesza proces schnięcia wykładziny.

Ile czasu trwa czyszczenie wykładziny ?

Tempo czyszczenie wykładzin wynosi między 15 a 30 metrów kwadratowych na godzinę na jednego pracownika. Przy większych i prostych geometrycznie wnętrzach czyszczenie trwa krócej. Usługę wydłużają zakamarki, wnęki, meble które trzeba przesunąć no i oczywiście wysoki stan zabrudzenia. 

Czy przesuwacie Państwo meble podczas czyszczenia ?

Jeśli mebel jest na kółkach i nie znajdują się na nim żadne sprzęty połączone przewodami (komputer, drukarka itp.) to nie ma problemu. Przesuwanie szaf, biurek i innych mebli bez kółek wymaga wcześniejszej konsultacji i wyceny. Dodatkowo należy sobie zadać pytanie, czy ma sens prać wykładzinę pod szafą, skoro stan jej zabrudzenia będzie tam minimalny. 

Jak mamy się przygotować przed usługą czyszczenia wykładzin ?

Proszę nie czynić szczególnych przygotowań. Sugerujemy pochować wszystkie możliwe rzeczy, które utrudnić mogą czyszczenie. W pomieszczeniu, w którym czyścimy prosimy o opuszczenie go przez pracowników czy mieszkańców na czas świadczenia usługi.

Jaki sprzęt i środek chemiczny stosowany jest do prania wykładziny ?

Usługi czyszczenia wykładzin świadczone są przy użyciu odkurzaczy ekstrakcyjnych firmy Karcher (Puzzi 10/1 i 8/1). Obecnie używamy środka firmy Prochem o nazwie Power Burst. 

W jakich godzinach świadczymy usługi czyszczenia wykładzin ?

Rano, po południu, wieczorem, a zdarzyło się i w nocy (klub sportowy, w którym do późnych godzin wieczornych odbywały się zajęcia). Ustalając godziny usługi bierzemy pod uwagę Państwa sugestie i w miarę możliwości jesteśmy elastyczni.

Czyszczenie mebli, aut i dywanów