...

Relacja z czyszczenia materaca u klientki na północy Krakowa

Wyobraź sobie, że wynajmujesz fajne mieszkanie w Krakowie. Wprowadzasz się do niego, zdejmujesz narzutę, którym pokryte było łóżko, a tu coś takiego.

Materac szary, nieświeży, ale to nie jest najgorsze. Po jednej stronie ogromna plama pochodząca najprawdopodobniej z moczu. Położylibyście na to prześcieradło i położylibyście się bez problemu ? Zapewne nie. Jedyną słuszną decyzją jest zamówienie chemicznego czyszczenia materaca. Koszt niewielki w stosunku do zakupu nowego materaca, a efekt świetny. 

Pierwszy etap - rozpuszczanie plam i brudu na metaracu

Jak zabraliśmy się do tej usługi ? Po pierwsze materac został pokryty środkiem chemicznym, który dezynfekuje i usuwa przykry zapach. W miksturze był także neutralizator moczu. Usuwa on z materaca plamy i zapach tej wydzieliny. Wszystko to zostało wtarte nieco głębiej, aby spenetrowało materac. Po kilku minutach widać było, że plamy i brud zostały rozpuszczone.

Materac już wyglądał dużo lepiej, ale do pełni szczęścia i całkowitej higieny jeszcze sporo brakowało.

Wypłukiwanie materaca

I proszę bardzo ! Ostatni etap polegający na gruntownym wypłukaniu z materaca wszelakich brudów wraz ze środkiem chemicznym został zakończony. Wszystko usunięte za pomocą wody i pod ciśnieniem. Niestety nie zawsze jest tak różowo. Materace należą do tapicerki sprawiającej najwięcej kłopotów. Po prostu są białe i często mocno zabrudzone. Jeśli chcecie zrobić dla swojego materaca jak najwięcej, skontaktujcie się z nami i opowiedzcie o swoim problemie. Zobaczymy co da się zrobić 🙂

Suszenie materaca po czyszczeniu

Ostatni etap naszego zlecenia, w którym już nie uczestniczymy to suszenie materaca. Trwa ono od 12 do 36 godzin w zależności od jego wcześniejszego stanu i warunków w pomieszczeniu (temperatura, wilgotność, przepływ powietrza). 

W tym przypadku właściciela posiadała wentylator na trójnogu, który skutecznie przyspiesza schnięcie powierzchni materaca. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.