...

Rodzaje materacy

Szykuje się kupno materaca ? Sprawdź jakie są rodzaje materacy. Warto doczytać, gdyż wybór jest spory, a warto żeby dokonać optymalnego zakupu. Wszak na materacy spędzimy sporą część życia ! Niedrogi a przy tym wygodny i trwały, czy da się dokonać takiego zakupu ? Oczywiście, ale należy także pamiętać o odpowiedniej konstrukcji całego łóżka, dobrym stelażu. Ten potrafi zwiększyć lub wręcz popsuć komfort spania nawet przy zakupie najlepszego materaca.

Materac na podłodze, czy sletażu

Jest grono osób, które zastanawia się, czy materac można położyć na podłodze i na nim spać. Jest to możliwe ale tylko w krótkim okresie czasu. Niewentylowany materac od spodu stanie się źródłem grzybów, wilgoci i innych niechcianych zjawisk. Zatem definitywnie polecamy odpowiednią konstrukcję ze stelażem. 

Zdejmowany pokrowiec materaca

Już pisaliśmy o tym w innym artykule zdejmowany pokrowiec materaca może być atutem. Zamiast zamawiać usługę czyszczenia materaca, można zdjąć pokrowiec i uprać go w pralce, lub w wannie.

Zdejmowany materac można zanieść do pralni, a czasami nawet wyprać we własnej pralce automatycznej. To najczęściej niweluje większość zabrudzeń i niemiłych zapachów mogących wydobywać się z powierzchni materaca. 

Rodzaje materacy

Materac bonellowy sprężynowy

Sprężyny w kształcie bonelli stanowią podstawę materaca. Jest on sprężysty – im większy nacisk, tym większa siła sprężyny. Sprężyny są ze sobą połączone, a nacisk w jednym miejscu przenosi się dzięki temu na inne części materaca. Takie podłoże ze sprężynami jest wygodne, ale są przypadki, iż ulega odkształceniu. 

Lateksowe materace wydają się świetnym wyborem dla łóżek dwu-osobowych. Niezależnie od nacisku każdej z osób materac dostosowuje się do ich ciężaru. 

Materac piankowy

Ten materac dopasowuje się do ciała, rozluźnia osobę na nim leżącą. Dobrze się wentyluje. Rdzeń piankowy jest elastyczny i wygodny. Zaletą może być niska waga ułatwiająca transport, czy chociażby przenoszenie między pokojami. Rozwój technologii wpłynął na trwałość materacy piankowych. Niegdyś łatwo ugniatające i szybciej zużywające piankowe materace zostały zastąpione znacznie trwalszymi. 

Spośród gamy materacy piankowych wyróżnić można: 

  1. materace z pianki wysoko-elastycznej,
  2. z pianki termo-eleastycznej
  3. pianki lateksowej.

Pianka wysokoelastyczna

Warstwy w materacu układane są tworząc fale odpowiadające kształtom ciała ludzkiego. Ma to na celu zwiększenie komfortu snu i użytkowania. 

Pianka termoelastyczna

Odpowiednie ułożenie materaca kooperuje z ciepłotą ciała. Materac formuje się w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort i optymalne podparcie ciała. 

Materac lateksowy

Pianka z której wykonany jest materac jest pochodzenia syntetycznego. Materac jest wygodny i odporny na odkształcenia. Dzięki elastyczności dopasowuje się do kształtu ciała. Takie podłoże jest odporne na rozwój roztoczy, zatem dla alergika taki rodzaj materaca może być świetnym wyborem. 

Materac kokosowy

kokosowe materace są bardzo popularne. Materac zbudowany jest z włókna kokosowego oraz kilku warstw lateksu. Jest dość twardy, ale dobrze się wentyluje, jest cieplejszy i przewiewny. Charakteryzuje się poza tym wytrzymałością i sporą ochroną na zniszczenie. Włókna kokosowe są naturalne i nie uczulają. Polecane alergikom. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czyszczenie tapicerek M-Serwis
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.