...

Czas schnięcia kanapy po czyszczeniu

Ile schnie po czyszczeniu kanapa, czy inny mebel ? Czy następnego dnia dam radę usiąść czy przespać się na kanapie ? Takie pytanie zadają często klienci. Pytają, gdyż kojarzą czyszczenie z ogromną ilością wody i długim, wynoszącym nawet kilka dni czasem schnięcia. Nic bardziej mylnego, o ile oczywiście rozważamy ekstrakcyjną metodę czyszczenia. Co oznacza słowo „ekstrakcyjna” ? Jest to metoda oparta na natryskiwaniu i jednoczesnym odsysaniu specjalistycznym odkurzaczem (na przykład firmy Karcher).

Jak suszyć kanapę ?

Czyszczenie kanapy powoduje, iż jest ona wilgotna. Jeśli jest bardzo brudna, trzeba będzie użyć pewnie większej ilości wody. To wiąże się z dłuższym wysychaniem, a jak długim ? Zamawiając na terenie Krakowa czyszczenie kanapy w naszej firmie masz pewność zminimalizowania tego okresu. Nie musisz stosować żadnych trików, aby w planowanym czasie zasiąść wygodnie na swoim meblu. Jeśli jednak ktoś przemoczył narożnik, lub sofę, poczytaj jak skrócić czas schnięcia.

Ile realnie schnie kanapa ?

Wielu klientów szczególnie w okresach chłodniejszych pyta o czas schnięcia kanapy, sofy czy narożnika meblowej po usłudze czyszczenia. Po pierwsze wykonujemy czynności, które zapobiegają wnikaniu wody głęboko w kanapę czy narożnik. Zarówno etap spryskiwania środkiem czyszczącym, jak też odsysania brudu przez odkurzacz nie powodują nadmiernego przemaczania tapicerki. Zatem czas jej schnięcia oczywiście uzależniony od takich czynników jak temperatura otoczenia, wilgotność powietrza czy jego ruch. Wpływ na czas schnięcia ma także materiał, którym obita jest kanapa, czy stan zabrudzenia

Generalizując i uśredniając kanapa będzie schła średnio 4-12 godzin. 

Jak przyśpieszyć schnięcie ?

Istnieją dość proste sposoby na przyspieszenie procesu schnięcia po procesie czyszczenia:

  • zwiększenie temperatury w kaloryferach lub ogrzewaniu podłogowym na kilka godzin,
  • uruchomienie przenośnego wentylatora, który w wakacje częściowo ratuje nas przed upałami,
  • włączenie klimatyzacji, w którą zaopatrzona jest coraz większa ilość mieszkań i domów,
  • lekkie uchylenie okien celem zwiększenia przepływu powietrza,
  • zrobienie lekkiego przeciągu w miejscu, w którym prana była kanapa, sofa, bądź narożnik,
  • użyć dobrego sprzętu, który wyciągnie nadmiar wody, na przykład odkurzacza Karcher.

Poniżej dokładniej opisujemy wymienione  metody.

Użycie wentylatora do suszenia kanapy

Jeśli zależy Wam na szybkim osuszeniu kanapy to polecamy domowy wentylator. Wiele osób używa takiego urządzenia do próby chłodzenia pomieszczenia w upalne dni. Efekt jest zazwyczaj przeciętny i można nabawić się zapalenia ucha. Jednak w przypadku suszenia mebli, czy innych rzeczy po zalaniu sprawdza się bardzo dobrze. Wymuszony ruch powietrza dość szybko pomaga wilgoci ulatniać się w powietrze

Suszenie kanapy nagrzewnicą elektryczną

Innym urządzeniem, które często znajduje się w domach to nagrzewnica elektryczna. Ciepłe powietrze wydmuchiwane z urządzenia należy z odpowiedniej odległości nakierować na wilgotny mebel. Kanapa, narożnik, sofa, czy każdy inny mebel wyschnie szybciej, gdy w okolicy pojawi się ciepłe powietrze.

Domowa klimatyzacja do suszenia mebli

Coraz więcej osób w domach i mieszkaniach posiada urządzenia klimatyzacyjne. Oprócz chłodzenia w wakacje, mają one opcje suszenia jeśli tego potrzebujemy. Dodatkowo ruch powietrza sprawia, iż wilgoć paruje szybko z kanapy, czy innego mebla.

Podczas czynności mających na celu szybsze suszenie wilgotnych lub mokrych mebli, pamiętajmy o wietrzeniu wnętrza. Wówczas wilgoć unosząca się w powietrzu będzie miała szybszą drogę do odparowania. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.